Tia Portal Migrate

MACKİN

Üye
Arkadaşlar merhaba sadece merak ettiğim için tia portal ile Step 7pro 2010 ile yapılmış proje yi migrate etmeye çalıştım ama sonuç alamadım püf noktası varmı acaba ...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sonuç alamadım derken ne oldu açıklar mısın, hata mı verdi,yoksa hiç bir ilerleme göstermedimi??*

tia portalın service pack siz sürümünde denediysen olmuyor son service pack i yükle bir de öyle dene gerçi daha stabil olmadı ama bir dene

Uzun ca bir zaman ilerlemeden duruyor bende durduruyorum dosyaları oluşturmuş fakat boş (doğal olarak)

Bilgisayarın dilini ingilizceye çevir,regional settings kısmından öle dene ,bende de ilerlemiyodu sonradan bunu yapınca düzelmişti

Arkadaşlar ben migrasyon işlemini gerçekleştirdim.
öncelikle bilgisayarınınız dili ingilizce olacak, s7'de yazılmış olan projenizde özellikle data bloklar içinde Türkçe karakter kullanmayın, kullandıysanız hata veriyor, bunları s7'de tekrar düzeltmeniz gerekiyor. son olarak sembol listdeki adreslerin isimleri uzun olursa yine hata veriyor. ama bunu tia portal içinden maximum karakter genişliğini arttırarak düzeltebiliyorsunuz.
s7'de proje içinde bulunan komple hardware,software, op(wincc flexible) ve plc-op arasındaki haberleşleme ayarlarını tamamen tia portala uygun hale getiriyor. wincc 7.0 i denemedim, deneyince haber veririm.

Arkadaşlar şimdi denedim wincc 7.0 da yapılmış projeyi tia portala migrasyon işlemini. bilgisayarımda wincc kurulu olmadığı için çeviremediğini söyleyen bir mesaj aldım. çevirebileceğini tahmin ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…