TIA v15.1 WinccRuntime Buton sorunu

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Merhaba;
Aşağıdaki gibi BOOL tipinde butonlarım var ve bastığı sürece On olarak ayarladım (SetBitWhileKeyPresssed), sistem RunTime olarak(TIA v15.1) bilgisayarda çalışmakta ve ethernet üzerinden S71200 PLC ile haberleşmekte.
Sorunum bu butonlar elimi çeksem bile bazen On olarak takılı kalıyor, tekrar bas çek yaptığımda düzeliyor, butonları PLC tarafında sadece okuyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı, varsa çözümü nedir? Teşekkürler...

1721282848355.png
1721282930051.png

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ben HMI'da benzer durumu yaşadığımda Press'te setleyip Realese'de resetlemiştim diye hatırlıyorum. Ya da önce dediğimi deneyip daha sonra SetBitWhileKeyPresssed yapmış olabilirim emin olamadım :)
Ama mantıklı bir sebebi var mı bilmiyorum. Tek mantıklı açıklama tag'in başka yerde setlenip resetlenmesi.

Setbit - Resetbit olarak yaptığınız da bastığınız sürece on bıraktığınızda off olacaktır.

Press : Setbit ( tag )
Relase : Resetbit ( tag )

Doğru anladı isem bu işinizi görecektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri