Toprak Meger'leri Hakkında

paltun

Üye
Arkadaşlar toprak megeri almayı düşünüyorum ancak aşşağıdaki modeller arasında kaldım.Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyerini bekliyorum.
İstediğim kazıklı digital meger.
Ayrıca 4 kazıklı olup olmaması konusunda kararsızım. Yani Toprak özgül direnç ölçümü için gerekli diye biliyorum 4 kazığı.
Ben aşağıdaki gibi 3 model çıkardım fiyat konusundada orta şekerli:) Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
Kolay gelsin
1)SEW ST-1520
2)KYORITSU - 4105 A
3)sonel mru-200 fiyat (Bu cihaz toprak özgül direncide ölçebiliyor.)

Merhaba Toprak megeri hakkında size yardımcı olabilirim. NiefSmith markasının satışını yapmaktayız. Petek Teknoloji Ltd sitesini ziyaret edersen ayrıntılı bilgilere ulaşabilirisin. veya 0216 550 45 12 den Tuğrul bey ile görüşebillirsiniz.

2)KYORITSU - 4105 A kullandım, mahcub etmez diğerlerini bilemem

Karaköy Günyüz Elk.. uygun fiyatlı ürün var... zamanında Baz istasyonu kuran taşeron firmalara çok vermiştim. bir problem çıkan olmadı.. arıza durumunda teknik servisi de veriyorlar..

Diğer markaları bilmiyorum ama biz halen KYORITSU - 4105 A kullanıyoruz ve işimizi çok iyi görüyor.
Size tavsiyem şu olur. Alacağınız alete kalitesinden emin olduğunuz orijinal piller takın. Yoksa kalibrasyon hataları yaşayabilirsiniz (Bunu kyoritsu distiribütörlüğündeki bir çalışan söylemişti İstanbul fuarında.).

Tavsiyeler için teşekkür ederim.
kyoritsu-4105A da problem yok gözüküyor.
Fakat bu cihaz bildiğim kadarıyla 2 kazıkla ölçüm yapıyor yani toprak özgül direnci ölçmek için 4 sonda yöntemi kullanamayacak dolayısıyla ölçüm yapamayaktır. Doğrumu düşünüyorum.
Bu noktada tecrübeli arkadaşlar;
acaba hiç toprak özgül direnci ölçme ihtiyacı hissettilermi, yani özgül direnç değeri kataloglardan standart değer alsak çokmu hata yapmış oluruz.
Ayrıca toprak direnç değeri konusunda heryerde farklı değer var. Standart bişey bulamıyorum. Emo ve Tedas a göre koruma 5 ve 20 arasında işletme 2-5 arası alınıyor. hesapla bulunan değerin kullanılması isteniyor. Gerçi dünyada bir standartlaşma yok bu konuda. Kuzey amerika insanının vicut direnciyle avrupa insanının direnç değerinin farklı olduğu düşünülerek dokunma gerilimi heasap ediliyor:)

Birde; pens meger kullanımı konusunda şöyle bir durum var. pens megerler kapalı çevrim mantığıyla çalışan cihazlar.
Yani topraklama iletkenini sistemden ayırıp ölçü yapamıyorsunuz , dolayısıyla enerji atında işletme toprağı ölçülebilirmi?

Toprak özgül direncini,kabul etmek yerine,ölçüm yaparak kullanmak daha doğrusudur.Kyo-
rıtsu 4105-A kullanışlı bir ölçü aletidir.

toprak özgül direncini bu alet ölçemiyor ama.
sonuçta biz önce topraklama yapıyoruz daha sonra bunun uygunluğunu test ediyoruz .
toprak özgül direnç değeri olunca o yere uyguntopraklama tesisi tasarlanabiliyor yanlışmıyım?

Önce hesap yapar,sonra,bu hesaba göre topraklama tesisini kurarız.Kabule göre hesap
yapmamız durumunda,beklediğimiz değeri sağlamamız mümkün olmayabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Geri