topraklama ölçümü hk.

jndl

Üye
merhaba arkadaşlar. topraklama ölçümü yaparken zeminin çok kuru olması durumunda meger in kazıklarına su dökme işlemi yapıyorlarmış.sizce bu sağlıklı bir durum? bu bilgiyi meger satışı yapan firma vermiş. benim bildiğim su falan dökülmez. yardımlarınızı rica ediyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Doğru bilgi vermişler.Ölçüm yapılır iken,çubukların etrafı sulanabilir.

Nem toprağın direncini değiştirir. Su dökersek yanlış ölçmüş oluruz.

merhabalar
bende ct ye katılıyorum.su dökmek yanlış olur diye.
yardımlarınızı tekrar rica ediyorum

merhaba arkadaşlar. topraklama ölçümü yaparken zeminin çok kuru olması durumunda meger in kazıklarına su dökme işlemi yapıyorlarmış.sizce bu sağlıklı bir durum? bu bilgiyi meger satışı yapan firma vermiş. benim bildiğim su falan dökülmez. yardımlarınızı rica ediyorum

Sorunun cevabı belli. Topraklama çubuğunun bulunduğu bölgedeki toprağın sulanması demek. Yapılan işlem yayılma direncini düşürdüğünden ölçülen toplam topraklama direncinin düşük çıkmasına neden olacaktır. Doğru bir uygulama değildir.

bencede yanlış bi kontrol şekli çıkması gereken direnç değerinin daha yüksek çıkmasını sağlar su dökme işi.
bu işlemi genelde sokak düğünlerinde anfinin toprakla bağlanmasında kullanılır su dökülerek
daha kolay bi topraklama olması için.
ama ölçüme gelince iş değişir ölçüm değerleri yanlış çıkar. çıkması istenen sonuç o anda alınabilir ama sonra kuruduktan sonraki değer farklı olur.

arkadaşlar çok teşekkür ederim.bu bilgiler ışığında şunu anlıyorum ki kesinlikle su dökülmemelidir.

Demekki topraklama levhalarını ve kazıklarınıda sulamalı sistem olarak dizayn etmek gerekiyor

Sulama ile ilgili dokümanı gözden kaçırmış arkadaşlar için,buraya tekrar aldım ( forumumuz-
da var ).Özellikle,1-NORMAL ÖLÇÜM deki,NOT kısmına bakabilirler.Doküman KYORITSU fir-
masına ait orijinal dokümandır.Umarım,sulama ile,sulandırma ! karıştırılmaz.
scholar arkadaşıma,doküman için,teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Topraklama Ölçümü.doc
    141 KB · Görüntüleme: 232

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri