Topraklama duvarın içine yapılılabilir mi?

Dananın kuyrugu burda kopar. Anlattıgım misalin benzerleri çok yaşanmıştır ülkemizde..Biz bunların bazılarını duyarız bazılarını da duymayız. En iyisi biraz paraya kıyıp elektrik işindeki bu masrafları yapmamız gerekir. İçimiz böylelikle rahat etsin.

benim icin sorun degil hocam para filan sonucta canimiz ile ilgili bir konu bana kalsa ben hemen yaptiracagim ama bizimkiler ikna olmaz illaki bisey olacak bisey bozulacak ozaman yaptirirlar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
benim icin sorun degil hocam para filan sonucta canimiz ile ilgili bir konu bana kalsa ben hemen yaptiracagim ama bizimkiler ikna olmaz illaki bisey olacak bisey bozulacak ozaman yaptirirlar

Sen de kendine göre haklısın..Neyse bakalım..Benim gözler kapanmaya yakın..Yavaş yavaş yatıyorum..Bugün 3 dersimiz vardı..Fazla yorulmadım..Ama yine de uykum geliyor..Gelişmelerden haberdar et..Elimizden gelen yardımı yapmak boynumuzun borcu..Saygılar ve sevgiler...

sagolun bocam Allah sizden razi olsun bende yatiyim benimde gozlerim kapaniyor iyi geceler
saygilar hocam

Sen de kendine göre haklısın..Neyse bakalım..Benim gözler kapanmaya yakın..Yavaş yavaş yatıyorum..Bugün 3 dersimiz vardı..Fazla yorulmadım..Ama yine de uykum geliyor..Gelişmelerden haberdar et..Elimizden gelen yardımı yapmak boynumuzun borcu..Saygılar ve sevgiler...

haberdar ederim
sagolun bocam Allah sizden razi olsun bende yatiyim benimde gozlerim kapaniyor iyi geceler
saygilar hocam sevgiler...

hocam bugun eski ev sahibi ile görüştün toprak hattı cekildi ama bakır kazık cakılmadı diye hatırlıyorum dedi belki binanın kine takılmış olabilir dedi bende binanın yokmus dedim yeni yapıldı hatırlıyamıyorum 10 sene oldu dedi

yukarıda anlattıgım nedenlerden dolayı toprak hattınıda biraz zor cektiririm o dedigini yerden ölcümüde yapamamdım sıfırlamamı degil tam emin olmak icin iyi bir ölcüm cihazı bulunca ölcmeye calişacagım

hocam bugun eski ev sahibi ile görüştün toprak hattı cekildi ama bakır kazık cakılmadı diye hatırlıyorum dedi belki binanın kine takılmış olabilir dedi bende binanın yokmus dedim yeni yapıldı hatırlıyamıyorum 10 sene oldu dedi

yukarıda anlattıgım nedenlerden dolayı toprak hattınıda biraz zor cektiririm o dedigini yerden ölcümüde yapamamdım sıfırlamamı degil tam emin olmak icin iyi bir ölcüm cihazı bulunca ölcmeye calişacagım
karolesi takarak ölçebilirsin slm

karolesi takarak ölçebilirsin slm

bugun elektrikci ile görüstüm viko marka varmıs 40tl dedi fiyat siemens pahalı oldugundan getitirmiyormus ayrıca sıfırlama olsa dahi yer degiştirse akım dedi cihaz calışmaz sartel atar dedi bilemiyorum artık ölcüm cihazı aldım gelsin onunla ölcecegim bakalım
bu marka aldım iyimidir sizce MASTECH MS-8268 DİJİTAL ÖLÇü ALETİ

bugun elektrikci ile görüstüm viko marka varmıs 40tl dedi fiyat siemens pahalı oldugundan getitirmiyormus ayrıca sıfırlama olsa dahi yer degiştirse akım dedi cihaz calışmaz sartel atar dedi bilemiyorum artık ölcüm cihazı aldım gelsin onunla ölcecegim bakalım
bu marka aldım iyimidir sizce MASTECH MS-8268 DİJİTAL ÖLÇü ALETİ

Sıfırlamanın oldugu yerde kar sağlıklı çalışmaz..Ölçü aletini kaça aldın? Ben de almayı düşünyorum.

Sıfırlamanın oldugu yerde kar sağlıklı çalışmaz..Ölçü aletini kaça aldın? Ben de almayı düşünyorum. Çok iyi bir ölçü aleti diye duydum bu markanın..

KAR calısır dedi elektrikci toprakla alakası yok dedi ama bilemiyorum 70 tl aldım hocam 6-7 tl kargo parası tutar sanırım

normal elektrik salteri dedi hocam akım yer degiştirirse bir sorun olmaz ıfırlama olsa dahi dedi

KAR calısır dedi elektrikci toprakla alakası yok dedi ama bilemiyorum 70 tl aldım hocam 6-7 tl kargo parası tutar sanırım

normal elektrik salteri dedi hocam akım yer degiştirirse bir sorun olmaz ıfırlama olsa dahi dedi

Ben sıfırlama olan yerde kaçak akım rolesi hiç takmadım..Kaçak akım rolesi kitapçıklarında ve burdaki tecrübeli çoğu ustadan okudugum kadarıyla sıfırlamanın oldugu yerde kar sağlıklı çalışmaz diye biliyorum. Topraklama olmadan çalışır ama sıfırlama olan yerde sağlıklı çalışmaz..Saygılar ve esevgiler..

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri