Topraklama kelepçesi ölçü cihazı

ArizHulk

Üye
Arkadaşlar, bu cihazın çalışma prensibini internetden aradim bulamadim. Sadece kelepçeyi torpaklama kablosuna tutuyorsun ve topraklama değerini gösteriyor. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler

Resim atamadim nedense, 20 saniyelik videosu var o cihazın

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu alet,yardımcı 2 adet daha pens kullanıla-
rak ölçüm yapan bir alettir.Webde bol miktar-
da kullanım kılavuzu bulunmaktadır.Yani,çan-
tadan çıkar hemen ölç tipi bir alet değildir.

Efendim, internetde bol bol aradim. Ama hepsinde sadece kelepçeyi kabloya tutup ölçü aliyor. İlaveten hic bişey kullanılmamakta
Bu alet,yardımcı 2 adet daha pens kullanıla-
rak ölçüm yapan bir alettir.Webde bol miktar-
da kullanım kılavuzu bulunmaktadır.Yani,çan-
tadan çıkar hemen ölç tipi bir alet değildir.

Efendim, internetde bol bol aradim. Ama hepsinde sadece kelepçeyi kabloya tutup ölçü aliyor. İlaveten hic bişey kullanılmamakta

Bu cihazın 1630 düz modeli var bende cihaz ilk açıldığında 5 saniye boyunca beklemelisiniz kendi kendini kalibre ediyor.Eğer bu süreyi beklemeden ölçüm almaya kalkarsanız değer vermiyor yada hatalı ölçüm veriyor.Başka bir problemde pili çok zayıfladığında kaçak akımı hatalı ölçüyor.Birde ölçümde loop devre olması lazım açık devre ölçümü yapamazsınız kazıklı tiplerde yaptığınız gibi ölçüm olmaz bu cihazlarda çalışan devre olacak açık devre testi yapmaz.

Cihazın yaptığı 3 temel özellik var başkada bir eşlevi yok

* Topraklama direncini ölçer
* Kaçak akımı ölçer
* 30 ampere kadar akım ölçer

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim bilgi için
Bu cihazın 1630 düz modeli var bende cihaz ilk açıldığında 5 saniye boyunca beklemelisiniz kendi kendini kalibre ediyor.Eğer bu süreyi beklemeden ölçüm almaya kalkarsanız değer vermiyor yada hatalı ölçüm veriyor.Başka bir problemde pili çok zayıfladığında kaçak akımı hatalı ölçüyor.Birde ölçümde loop devre olması lazım açık devre ölçümü yapamazsınız kazıklı tiplerde yaptığınız gibi ölçüm olmaz bu cihazlarda çalışan devre olacak açık devre testi yapmaz.

Cihazın yaptığı 3 temel özellik var başkada bir eşlevi yok

* Topraklama direncini ölçer
* Kaçak akımı ölçer
* 30 ampere kadar akım ölçer

Kapalı devre derken, böyle Bi şey olmasi mi lazim mantiken..
Screenshot_2019-07-14-11-52-50-986_com.google.android.youtube.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri