Topraklama olmayan prize Topraklama uzatma kablosu ekleme

Kağan23_

Üye
Merhaba, evdeki prizde volt yüksek geliyor topraklama lazım.
Prizde topraklama yok topraklama olmayan prize Topraklama uzatma kablosu takarsak çözüm olur mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaç volt geliyor mesela ? Uzatma kablosunun neyi çözmesini bekliyorsunuz ?

Son düzenleme:
Kaç volt geliyor mesela ? Uzatma kablosun neyi çözmesini bekliyorsunuz ?
Bir priz de topraklama var ama 300volt geliyor oraya daha az fiş takarım diye düşündüm bir prizde topraklama yok oraya topraklama uzatma kablosu ile ek yaparsam düzelir diye düşünüyorum

Topraklama kablosu çekmek voltajı azaltmaz. Sorunu başka yerlerde aramalısınız. ( iyi bir elektrikçiye gösteriniz)

Bir priz de topraklama var ama 300volt geliyor oraya daha az fiş takarım diye düşündüm bir prizde topraklama yok oraya topraklama uzatma kablosu ile ek yaparsam düzelir diye düşünüyorum

300 voltu,nasıl bir ölçü aleti ile gördünüz ? Ne gibi rahatsızlık hissedip voltaj ölçme zorunluluğu hissettiniz ? Aynı ölçümü birkez daha tekrarlayıp fotoğraflıyabilirmisiniz ?

Son düzenleme:
güzel insan, umarım gözlüklerim doğru gösteriyordur. 300 volt !!! Şebeke elektriği benim bildiğim en fazla 240 volta çıkar, buralarda 225 volt ama sorun değil. siz 300 ölçüyorsunuz, bu hat üzerinde ne veya neler kullanıyorsunuz? çünkü 300 voltta çalışan ampul veya beyaz eşya ben bilmiyorum. ya siz ölçümü yanlış yapıyorsunuz yada cihazlar bu gezegene ait değil. en olası olasılık ilahlar sizi ve eşyalarınızı koruyor. hani uzatmayla toprağa çaktığınız bir kazıktan, sisteme kablo çekerseniz; sisteminiz tesisatınız topraklamaya sahip olur. o voltaj amca aşağı yukarı oynamaz. lütfen ölçüm yaptığınız ne ise onun fotoğrafını paylaşınız.

güzel insan, umarım gözlüklerim doğru gösteriyordur. 300 volt !!! şebeke elektriği benim bildiğim en fazla 240 volta çıkar, buralarda 225 volt ama sorun değil. siz 300 ölçüyorsunuz, bu hat üzerinde ne veya neler kullanıyorsunuz? çünkü 300 voltta çalışan ampul veya beyaz eşya ben bilmiyorum. ya siz ölçümü yanlış yapıyorsunuz yada cihazlar bu gezegene ait değil. en olası olasılık ilahlar sizi ve eşyalarınızı koruyor. hani uzatmayla toprağa çaktığınız bir kazıktan, sisteme kablo çekerseniz; sisteminiz tesisatınız topraklamaya sahip olur. o voltaj amca aşağı yukarı oynamaz. lütfen ölçüm yaptığınız ne ise onun fotoğrafını paylaşınız.
Pardon 270 çıkmış kusura bakmayın

Forum istatistikleri

Konular
128,973
Kullanıcılar
451,167
Son üye
emrozgnnn

Yeni konular

Geri