Torna Tezgahı Kumandası ?

godzillas

Üye
merhaba arkadaşlar bi kumanda sorum olacaktı inanırmısınız Yarım günden beri bu devreye uğraşıyorum ama Butonlara 2.başlatma butonundan sonrasını yapamadım :(

Sorum Şu : Bir tezgahta 3 motor çalısacak.sistemin çalıstırılması için 3 baslatma 1 durdurma kullanılacak.1. baslatma butonuna basldıgında 1 ve 2. motrlar sörekli çalısacak.2. baslatma butonuna basldıgında 2.motor durmakta 1 ve 3 nolu motorlar çalısmasını sürdürmektedir.3. baslatma butonuna basldıgında 1 ve 3. motor duracak 2 nolu motor tekrar devreye girecektir.Durdurmayla tüm motorlar devre dısı kalacaktır.butonlara 1,2,3 sırayla basılcaktır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kardeş ben kumanda decresini çizdim ama ekleme yapma yetkim yok mail. adresine gönderebilirim.

Durdurmayla tüm motorlar devre dısı kalacaktır.butonlara 1,2,3 sırayla basılcaktır. die yazmışsın en sonda...

stop butonuna basınca durduruosun sanırım...peki butonlara 1,2,3 sırayla basmak ne oluo??

Sırasıyla Anlamına geliyor... Her buton için ayrı bir atama olduğunu ifade etmek için .

İşin içinden Çıkamadım hala ? size mail attım ural31 hala göndermediniz ?? ,Bana bu kumanda devresi hakkında yardım edebilcek olan varmı ?

ekli devre işinizi görecektir. k1 1 motor k2 2 moto2 k3 3 motor kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 3 lü sıralı.pdf
    161.2 KB · Görüntüleme: 75
Hmm demekki 3 yardımcı röle kullancakmışız ! Çok sağolun İ.tandoğan gerçekten açıklayıcı olmuş sağolun

Son düzenleme:
çok farklı çözümlerde üretilebilir benim akılıma ilk gelen buydu.

arkadaşım merhaba geciktiğim için üzgünüm, gönderdiğim devre umarım işini görür. :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri