Toz emme makinası tavsiyesi

@lydra hangi motor ama? VFD ile değil de PWM sürücü ile çalışan, spindle diye sattıkları motorlar var. Onlar DC fırçalı motor.

Brushless motor, pwm ile çalışan, hatta mümkünse su soğutmalı olandan.. Akabinde, arabaların turbo fanı. Ve salyangoz fan kasası. Sonra komple ses yalıtımı. Bir elektrik süpürgesi için, 1500 tl para harcarız

Kendimiz yapalım derseniz. Göbekten motorlu olanlardan değilde motoru ayrı olan modelde salyangoz fan alacaksınız öyle yapacaksınız dast kollektörü . Elektrik süpürgesiydi sesti motor cörtledi derdi olmayacak

Hakketen bunlar daha mantıklı. Ayrıca maliyetde yok. Sesi nasıl acaba? Bunu su soğutömaya çevirip, battaniyeyle sarsak yer mi acaba?

Sesleri süpürgeler kadar rahatsız edici değil

Yarin bir aksilik olmazsa salyangoz fan gelecek , haftasonu bir sistem kurup deneme yapmayı planlıyorum , geçici olarak sulu süpürgenin motor kısmını çıkartıp kovasının üzerine mdf kapağa monte edeceğim motor ile deneme yapacağım, inşallah başarılı olur, elektrik süpürgesi kadar verimli olmasına gerek yok, benim için ortalıkta uçuşan tozu engellesin yeter.

sesi ve verimi konusunda bizi aydınlatırsanız çok sevinirm. malum apartman kullanıcısıyım.

Sadece salyangoz olarak satıyorlar mı? Motorsuz yani. Satılıyorsa ben de bir tane alabilirim. Motor olarak elimde 1kw olduğunu hatırladığım fırçasız AC motoru var. Onu takabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…