Toz emme makinası tavsiyesi

Hocam 10-15 bin devire dayanacak gibi görünmüyor. Yine de teşekkür ederim ilgilendiğin için.

O devirlere çıktığınız zaman çok ses yapar diye tahmin ediyorum, salyangoz fanların devirleri genelde düşük oluyor 1500-3000 civarı...

Brushless motor, pwm ile çalışan, hatta mümkünse su soğutmalı olandan.. Akabinde, arabaların turbo fanı. Ve salyangoz fan kasası. Sonra komple ses yalıtımı. Bir elektrik süpürgesi için, 1500 tl para harcarız :)
Turbo fanı denedin mi hiç?

Salyangoz fan aldım bugün. Bıçakları üfürdüğü tarafa bakandan. Neyse, 24v 40wlik bişi, made in germany çıkma bir fan. 2400rpm yazıyor ama sisteme entegre edince, 900 rpme kadar düşüyor. Ve zorlanıyor. Sanırım güçte sıkıntım var. Ya kaldırıp atıcam herşeyi, yada daha güçlü bir blower alıcam. Fotosunu yarın gönderirim.

Motorunu degistirsen?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Motor dışarda değil, fanın içine entegreli olandan. Fotoğrafları gönderinde anlaşılacak.. Ucuza kaçmaktan geliyor bu hatalar hep başıma :(

Bu salyangoz fanların motorları çok küçük ve güçsüz. Bu yüzden, yüke binince, yavaş çalışıp emiş gerçekleştirmiyor. Büyük motorlu birşeyler lazım. En azından, torku ve rpm yüksek olandan olmalı. Mathias, bunu büyük bi motorla çözmüş. Bana bu motordan lazım.. Onu bulamadım daha :(

upload_2016-6-4_13-47-59.png

Emektarlar. Benim sistem aynı bunun gibi. Sadece içinde filter torbasının içine bir PC fanı koydum. Öyle aman aman tıkanmıyor. Tıkanırsada fanı aç kapa yapıyorum. Fİltre üzerindekileri geri püskürtüyor. Tam deneme yapamadım. çeyrek kova talaş ile denedim. Problem yok. Emiş gücü aynı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,375
Son üye
LINE FİLTRE

Yeni konular

Geri