Trafo koruma hücresine gerek var mı?

Evet mevcut sistemi ve ihtiyaçları iyi analiz edip öyle tasarım yapmalı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn YaşlıUzman projede 2 giriş 2 de çıkış var yoksa bunun başka anlamı mı var veya projeyi neye göre çizmişler ya da tek giriş olup diğer çıkışa kuplajla mı geçiyor biraz kafam karıştı sizin verdiğiniz dokumanı okuyup bitirdim iyi hazırlanmış tşkr

Son düzenleme:
En garanti koruma; ayırıcı + sigorta , yukarıdaki şemada gözükmüyor.

Olaya dar bir pencereden bakmamak lazım kesicinin görevi farklıdır yük ayırıcının farklı. Giriş ve çıkış'ın bağlı olduğu noktaları, Trafo çıkışlarından sonraki kısmı yani olayı geniş çerçeveden bakıp tamamını görüp yorum yapmak gerekir. Yüzü maskeli bir adamın vesikalık fotosuna bakan birisi hırsız der diğeri maskeli baloda bir adam der çerçeveyi genişletince kim olduğunu ve ne yaptığını ancak anlayabilirsiniz.

Giriş 1-Giriş 2 yanyana olabilir ( mekanik/elektrik kilitli ) ,kuplaj hücresi olmayabilirdi.Bu tesis,Şebeke-
mi,dahili tesismi ?

trafo koruma var sadece şemada gözükmüyor

Foto vesikalık olmasın büyük boy olsun !

Enerji nerden geliyor nereye gidiyor Ring mi? Neden ikisine de giriş yazılmış? Trafolar nerde ? Trafoların bulunduğu yerdeki dizayn nasıl? hepsini görebilmek için geniş açılı bir foto lazım...

enerji ring şebekeden geliyor hücrelerden (resimdeki) geçerek 2 trafoyu besliyor, trafolardan biri binayı diğeri mcc chiller vs besliyor bir de otomatik kompanzasyon var ve jeneratör var pompaları ve adpleri besleyen. Neden iki giriş yazılmış ben de onu sormuştum yukarda

Son düzenleme:
bu yorum nedir anlamadım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…