Trafoya giren kuşlar sigorta kapalı olmasına rağmen tüm cihazları patlatıyor. YARDIM

f_conq

Üye
Arkadaşlar 3. Kez başıma geliyor. Trafoya konan kuşlardan dolayı sürekli cihazlarım yanıyor. Bağ evine gelen fazı değiştirdim yine aynı sorun. Buzdolabı, TV, şarj cihazları, ampuller ne varsa hepsi yandı. Üstelik sigorta kapalı olduğu halde. Bunu neden yapar? Bu sorunu nasıl aşarım? Evde topraklama var. Dalgıç pompa için 3 faz geliyor ana panoya, eve tek fazdan dağıtım yaptım. Geçenlerde eve giden fazı değiştim ama dün yine kuştan dolayı her şey yandı. Çevremizde bizim gibi var evleri var. Onlarda hiç sorun olmuyor. Sadece bizim evdeki cihazlar yanıyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Diğer aboneler trafoya uzak mesafedeyse onlar daha az etkileniyor olabilir.

Kuşlarla alakası olmaya bilir eve gelen nötürü ölçtürmenizde fayda var nötür kopması veya gevşeme yapmış olabilir bu durumlarda cihazları bozar

Arkadaşlar 3. Kez başıma geliyor. Trafoya konan kuşlardan dolayı sürekli cihazlarım yanıyor. Bağ evine gelen fazı değiştirdim yine aynı sorun. Buzdolabı, TV, şarj cihazları, ampuller ne varsa hepsi yandı. Üstelik sigorta kapalı olduğu halde. Bunu neden yapar? Bu sorunu nasıl aşarım? Evde topraklama var. Dalgıç pompa için 3 faz geliyor ana panoya, eve tek fazdan dağıtım yaptım. Geçenlerde eve giden fazı değiştim ama dün yine kuştan dolayı her şey yandı. Çevremizde bizim gibi var evleri var. Onlarda hiç sorun olmuyor. Sadece bizim evdeki cihazlar yanıyor.
Kuşların sebep olduğunu nasıl anladınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri