transformatör ile trafo arasındaki fark nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hellguards

Üye
transfornatör ile trafo arasındaki fark nedir ? sadece isim mi görevsel farklılıklarda varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
:)) ikiside aynı..transformatör=trafo=tırafo=transformer
elektrik=allentrük de tabiki aynı şey

aynı şey sadece kısa söylenişi

YAlnız şu da var , kural değil elbet; piyasada (ya da en azından benim bulunduğum yerlerde) büyük güçlülere Trafo ,küçüklerede transformatör denir...

mesultelb böyle bir kanıya nasıl vardın çok ilginç yani milletin söylediği şeyden nasıl öyle bir çıkarım yaptın pes doğrusu. tamamen tesadüf senin ki. trafo sadece türkçe kısaltma gibi algılayabiliriz. çünkü yurt dışında böyle bir ibare yok.

mesultelb böyle bir kanıya nasıl vardın çok ilginç yani milletin söylediği şeyden nasıl öyle bir çıkarım yaptın pes doğrusu. tamamen tesadüf senin ki. trafo sadece türkçe kısaltma gibi algılayabiliriz. çünkü yurt dışında böyle bir ibare yok.

Benim oldugum yerlerde demiş zaten. (Ha sayın mesutelb yurtdışında yaşıyorsa ayrı).
Ayrıca benim oldugum yerlerde de bazı ustalarımız aynı şekilde davranıyor.
Büyüklerine trafo kucuklerine transformatör diyor. Buna bilimde bölgesel (çevresel) algı diyorlar.
sayın mesutelb tümevarım yapmayıp bölgesel izlenimini belirtmiştir.
tabi ne şekilde yorumladıgınız size kalmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,917
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri