triaklı acaip bir devre

arkadaşlar sahada bulunan iki telli 24 v dc ye seri bağlı bir sensörle plc ye röle yerine triakla dijital input vermek istiyorum.yada röle yerine triakla 24 vdc çıkışı yapmak istiyorum.bunu yapmak için nasıl bir devre lazım.şemasını çizerseniz çok makbule geçer.şimdiden teşekkürler...

Eğer triyak'ı doğru akımda kullanacaksan işin bayağı bir zor, çünkü bir kere tetikledikten sonra açamazsın! Gerçi açmanın değişik yöntemleri var ama astarı yüzünden pahalıya mal olur.

sayın azizk77 arkadaşımızın belirttiği sebepten dolayı,transistör kulanmanız daha mantıklı olur.

HAYIR ALTERNATİF AKIMDA KULLANACAĞIM KARDEŞ

arkadaşlar sahada bulunan iki telli 24 v dc ye seri bağlı bir sensörle plc ye röle yerine triakla dijital input vermek istiyorum.yada röle yerine triakla 24 vdc çıkışı yapmak istiyorum

diye yazmışsınız.24v dc demek doğru akım de demk değil mi?

prox swıtch zaten bu işi yapıyor.ac prox swıtch yerine dc 3 uçlu prox swıtch kullan ve prox swıtchının çıkış ucunu direk plc'ye digital input olarak girebilirsin.

sadece yapman gereken ac prox swıtch yerine dc prox switch kullanman olacaktır.umarım yanlış anlamamışımdır.

çok pahalı bi devre olur senin dc doğru akım transistörle bi şeyler yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri