tribe giren sistemle ilgili yardım talebi

Elektrrik gidip geldiğinde mi atıyor.
hayır son makineyi devreye aldığımdan beri

Son makina dediğiniz nedir ?

Makinayı çalıştırmadan önce akım ve gerilim değerlerini ölçün panoya gelen hattın.Makinayı devreye aldıktan sonra da aynı ölçümü yapın ve şuna dikkat edin. ; atıyorum makinayı devreye almadan önce 200 A yük var diyelim.makinanın kendi yükü 50 A olsun.Makinayı devreye aldığınızda toplam akım gerçekten 250 mi oluyor daha fazla mı ? böylece makinada bir sorun var mı yok mu onu da check edebilirsiz.yalnız bu testi uzun vadede yapın.yani 2 sn ölçüp tamam herşey normal demeyin.

torodiala bakacak olursanız her faza 2 kablo düşmüş. ölçüm yaparken 2 şerli mi ölçmeliyim (her fazı gruplayarak) yoksa tek tek mi?

O son makinayı devreye almadan önce pensampermetre ile tms nin çıkışındaki akımları o dediğin kabloyu 2serli olc panonun üstünde multimetre varsa ordanda görürsün cekilen akimlari senin sorunun tms nin kaçak akımdan etkilenmesi de meraj akimiyla ilgisi yok akim izleme rolesi siemensten kacak akim max.300mA mi 500mA ona bak toprak kaçağı olabilir salterin tribe
girebilir.daha olmazsa o roleyi sök federalin kacak akim algılama rolesi var aynı işi yapıyor onu tak hem o digital ekranlı deyil üzerinde 3 tane trimpot var daha iyi ayar yaparsın.kolay gelsin.

bendeki 300 mA
kurulu gücü 1000 kva olduğunu düşünecek polursaki 300 ma küçük kalacak sürekli açma yapacak o halde
Evet usta seninle aynı fikirdeyim sen o mA seviyesini yukselt birşey olmaz sonra sisteme start ver durumu bende merak ediyorum benim başıma öyle arızalar çok geldi ben aynı metodu uyguluyorum

O son makinayı devreye almadan önce pensampermetre ile tms nin çıkışındaki akımları o dediğin kabloyu 2serli olc panonun üstünde multimetre varsa ordanda görürsün cekilen akimlari senin sorunun tms nin kaçak akımdan etkilenmesi de meraj akimiyla ilgisi yok akim izleme rolesi siemensten kacak akim max.300mA mi 500mA ona bak toprak kaçağı olabilir salterin tribe
girebilir.daha olmazsa o roleyi sök federalin kacak akim algılama rolesi var aynı işi yapıyor onu tak hem o digital ekranlı deyil üzerinde 3 tane trimpot var daha iyi ayar yaparsın.kolay gelsin.
Modeline gore degisirmi bilmiyorum fakat 0.1 amper den 5 ampere kadar hassasiyet ayarlamak mumkun.kacak akim modulu 0.3 ampere ayarliysa eger bence de yukseltmende hic bir sakinca yok..kademe kademe yukselt hassasiyeti ilk olarak.tms kac amperde tribe gecmiyorsa birak o ayarda kalsin.

Ben pens ampermetre ile bu sorunu çözmeniz zor bir osiloskopla devreyi kontrol edin osiloskop anlık demraj amperlerinide görmenizi sağlar!Gerçi B sınıfı sigortalar anma akımının 3 katı kadar 80-100 mili saniye 5 katı kadarda 10 mili saniye çalışacak şekilde C sınıfı sigortalar da anma akımının 5 katı kadar 80-100 mili saniye 10 katı kadarda 10 ms çalışacak şekilde ayarlanır.Eğer sizin demaj amperleriniz bu değerlerden fazla ise veya daha uzun ise pens ampermetre ile bu sorunu tespit edemezsiniz!ayrıca toprak nötr hattını da kontrol ediniz bazı arkadaşlar toprağa kaçak olabilir demiş en son makineyi bağladıktan sonra bu sorun oldu demişsiniz o makinenin nötr-toprak devrelerini ölçerseniz eğer toprak nötr hattında oluşan bir kaçaktan yapıyorsa sorun o makinede çıkacaktır!

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri