Tristar tr-444 mini scard uydu alcısı

Bakın,bu çoğaltıcı üzerinde bulunan anahtarı bir tarafa kaydırdığınızda S-Video çıkışına yönlendirilir bu audio-video sinyali,diğer tarafa sürdüğünüzde ise 3 adet dişi scart üçleyiciye bu audio-video sinyali direkt olarak yölendirilmiş olur.Belki bu anahtar yanlış bir yerde sürülü bulunduğundan dolayı bu görüntüde çok fazla karlanma da oluşmuş olabilir.Yani her iki konumda da,bu görüntü kalitesine doğrudan bakarak görüntü durumunu test edip deneyin.Kolay gelsin.

- - - Updated - -
Dediğiniz tam olarak anlamadım ama 2 konumdada denedim ancak sarı kırmızı beyaz kablolar üstünde takılı

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Merhaba.Yeni satın aldığınız scart adaptöründe,ortada yer alan "IN/OUT" anahtarını ben de sn.by lent'in de bahsettiği tarzda anlatmaya çalışmıştım.Sizin bu seçici komütatör anahtarını her iki konumunda da deneyip bu tv'nizin tam çalışmaması,başka tv'lerde ise tam çalışması,cihazdaki dişi scart yuvasındaki bir temassızlık (Sarı renkteki bu video sinyali) yüzünden olduğunu muhtemelen de bizlere ifade edebiliyor.Çünkü ayni portatif özellikli bu dıştan takmalı reciever alıcısı,diğer tv'lerde başarıyla da görüntü verdiğinden dolayı bozuk olduğunu yine söyleyemeyiz.Görüntüsü çok karlı alınıp da,iyi netice de alınamayan bu tv cihazınızdaki cihaz içine gömülü olan bu dişi scart yuvasında,(Scartı hiç kullanmayıp da sadece sarı,beyaz ve kırmızı,audio-video (AV) dişi jak girişlerini kullanıyorsanız,bunların cihazla bağlantısı olan video (Sarı) giriş kısmında) bazen de rastlanabilen türden bir uyumsuzluk problemi (Erkek ve dişi scarttaki video sinyali geçişinin tam tv alıcısına,içindeki metal kontakların temasının iyi olmamasıyla,alıcıya tam iletilip ulaşamamasından) kaynaklanıyor gibi görünüyor.Ama bu problem bir şekilde tam giderildiğinde net olarak çalışmayan bu tv'den de net bir görüntü yine alınabilir.Kolay gelsin.

Teşekkürler aslında bu saatten sonra daha fazla ugrasamayacağım zaten tv reklamlarına aldandık 25 lira etmez uyduyu 70 liraya aldık skart yok ddik 12 liraya modülator aldım oda olmadı 5 liraya bu in out aldım zaten bu dandik cihazi led tvde kullanmayacgm kış çıkana kadar ufak odada goldmaster uyduyu kullancaz yazında led tv ye full hd iyi bi şey alır geçeriz.Biraz daha uğraşırsak ya babam ya ben çarpcaz bu cihazi :beer:
Yardım eden herkeze teşekkürler.
device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,104
Son üye
yakskl

Yeni konular

Geri