Ttec şarj aleti tamiri

Entegreyi biraz araştırdım ama datasheet bulamadım.

Şu şekilde arama yaptım elinizdeki devrenin temel şemasını çıkartıp bu entegreler ile karşılaştırmak gerekiyor şanslı iseniz benzerini bulup takabilirsiniz

https://www.google.com/search?clien...HRb_Bq8QtKgLegQIDhAB&biw=412&bih=772&dpr=1.75

Son düzenleme:
Arızalı parçaları bulamadım, ürünün detasheeti de mevcut değil. Tamir işimin biraz masraflı ve fazlasıyla zahmetli olduğunu anladım ve tamirden vazgeçtim. Elimdeki malzemeleri farklı bir projede kullanmak istiyorum.
Cihazdaki dört usb ye farklı bir adaptörden 5v vererek dört cihazı aynı anda şarj edebilecek bir cihaz yapabilir miyim? Tabi dört cihazı bağlayınca daha yavaş şarj eder ama yüksek amperli bir adaptör ile bu sorunu halledebilirim. Elimdeki malzemeleri böyle bir projede kullanmak istesem sağlıklı olur mu? Tüm devre elemanlarını söküp dört USB yi birbirini paralel bağlasam sağlıklı olur mu? Veya böyle bir proje için 5v elektriği nereden bağlamak gerekir?

Şöyle olabilir.

Bu şarj aleti 2 ayrı kattan oluşuyor.

1. Si Şebeke voltajını 12 volta çeviriyor.

2. Kısım bu voltajı telefon için uygun voltaja çeviriyor. Yavaş şarj için 5 volt hızlı şarj için 9 yada 12 volt gibi. Bu ikinci kısım telefonla haberleşip ona göre voltajı ayarlıyor.

1. Kızımın çıkışındaki kapasitörler kaç volt?

2. Kısoma dc voltaj verip test edilebilir.

Eğer Antalyada iseniz testte yardımcı olurum.

Şöyle olabilir.

Bu şarj aleti 2 ayrı kattan oluşuyor.

1. Si şebeke voltajını 12 volta çeviriyor.

2. Kısım bu voltajı telefon için uygun voltaja çeviriyor. Yavaş şarj için 5 volt hızlı şarj için 9 yada 12 volt gibi. Bu ikinci kısım telefonla haberleşip ona göre voltajı ayarlıyor.

1. Kızımın çıkışındaki kapasitörler kaç volt?

2. Kısoma dc voltaj verip test edilebilir.

Eğer Antalyada iseniz testte yardımcı olurum.
Kondansatörler 6.3v görünüyor. Bu parçayı mutlaka bir yerde değerlendirmek istiyorum. Aklıma bir de şöyle bir proje geldi. Bir trafo ile 5v elde edip doğrultucu ile Dc ye çevirip o şekilde bir bağlantı yapabilir miyim? Yani arızalı 220 kısmı iptal edip farklı bir trafo yardımı ile 220 yi 5v a dönüştürüp doğrultup o şekilde kullanmak.
Bu iki projeden hangisi daha sağlıklı olur.
Antalya’da değilim, Kastamonu’dayım. Yardım teklifiniz için teşekkür

Ekli dosyalar

• BEA75FF4-4448-4259-BC79-253DF1B4D6E7.jpeg
    BEA75FF4-4448-4259-BC79-253DF1B4D6E7.jpeg
    341.3 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Kondansatörler 6.3v görünüyor. Bu parçayı mutlaka bir yerde değerlendirmek istiyorum. Aklıma bir de şöyle bir proje geldi. Bir trafo ile 5v elde edip doğrultucu ile Dc ye çevirip o şekilde bir bağlantı yapabilir miyim? Yani arızalı 220 kısmı iptal edip farklı bir trafo yardımı ile 220 yi 5v a dönüştürüp doğrultup o şekilde kullanmak.
Bu iki projeden hangisi daha sağlıklı olur.
Antalya’da değilim, Kastamonu’dayım. Yardım teklifiniz için teşekkür

5 volt 5 amper bir güç kaynağı ile deneme yapılabilir.

İlk başta akım korumalı bir ayarlı güç kaynağı ile test etmeyi düşünmüştüm. Devreyi takip edip 4 portun ana beslemesini tespit edip oraya voltaj vermeyi düşünmüştüm.

5 volt 5 amper bir güç kaynağı ile deneme yapılabilir.

İlk başta akım korumalı bir ayarlı güç kaynağı ile test etmeyi düşünmüştüm. Devreyi takip edip 4 portun ana beslemesini tespit edip oraya voltaj vermeyi düşünmüştüm.
Benim devrede ana besleme neresi peki? Ana besleme trafonun çıkışı olabilir mi?

Benim devrede ana besleme neresi peki? Ana besleme trafonun çıkışı olabilir mi?
Trafodan sonra bir doğrultma devresi olmalı. Hızlı diyot ve kondansatör olacak. Oradan sonrasına voltaj vermeniz gerekiyor.

Burayı tespit için smps trafosunun giriş çıkışını inceleyip çıkış hattını takip etmelisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,159
Kullanıcılar
451,506
Son üye
Farid_13

Yeni konular

Geri