USB 18F4550 LED Yak Söndür Uygulaması

Öncelikle bunu yeni bir konu başlıgı altında açalım bunu.
Sonra neden 18f4550 istiyorsun bir onu yaz , bilgisayardan kontrollu USB li bir projemi olacak.
Anladıgım kadarıyla öyle değil , o zaman 18f4550 ye gerek yok , 18F4520 kullan mesala.
Geri kadlana her ksımda sen yazılımı yazmaya niyetli oldukça çözüm buluruz.

dostum öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ediyorum. şu an sadece proteus programında böyle bi şeyin nasıl çizileceğini merak ediyorum çünkü yapamadım yani nasıl olcak die. dediğim gibi decoder yada başka bişi kullanmam lazım mı sonra bağlantılar nası olcak fln. ama 18f4550 de yapacağım o kesin. c, c++,java ve assembly gibi alt yapıalrım var dolayısyıla az çok biliyorum araştırdım ztn yaparım gibi me geldi. tek sorunum işte isis ve ares de çizmek o kdr. donanımın temin edeceğim sıkıntım olmaz. programlamada da sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. internette bir kaç tane led yakma programı gördüm fakat bnm isteğimi tam olarak karşılayamıyor. mesaj icin 20 iletim olmadığı için mesaj atamadım k. bakma. ya proje sımdılık bu üstüne sonradan yavaş yavaş bişiler ekleyeceğim ama bu temeli yapabilsem gerisini de hallederim. forumda yeniyim de burdan devam ederiz die düşünmüştüm değilse yeni başlık da açabilirim. projede şu an için tek şart bu.

Merhaba
Konuyu okudum ama tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım.18f4550 kullanılacak bu tamam.pıc nereden kontrol edilecek?mevcut butonlardan mı PC'den mi?PC'den olursa seri iletişim veya usb ile iletişim işin içine girer.usb ile iletişimi bilmiyorum projenizi tam olarak belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.Ayrıca öğrenmek istediğim bir konu da daha önceden hiç PIC ile bir proje gerçekleştirdiniz mi?(en azından led yak söndür gibi)Teşekkürler.

Hocam sondan başlayayım öncelikle :D Daha önce pic ile bir proje yapmadım bu ilk olucak ve öğrenmek istiyorum bu yüzden bilen birilerinden yardım istiyorum :D Ama internette bir kaç tane led yak söndür örneği buldum aynısını yaptım fakat dediğim gibi adam ne yapmışsa aynı işte sistemi fln anlamaya çalıştım(ki anladım da diyebilirim ama tek led yak söndür örneği de çok basit kaçtı.) ama o da 18f ailesi ile yapmamıştı. Şimdilik kod aşamasını sonraya bıraktım çünkü öncelikle bi isis dosyasında tasarımını yapabilirsem ztn hani bi görüntü bir örnek fln.. gerisini yapacağımı düşünüyorum. Sistem butonlardan kontrol edilecek fakat eğer sonradan istenirse usb ile de olur farketmez ama şimdilik butonlar yeterli. Projeyi bir ödev gibi düşünebiliriz aslında :D Yani bana şu an tek lazım olan bi tasarım bir mantık fln. Kod kısmı sıkıntı olmaz. Daha önce yazdığım şeylerde soruyu anlamada yardımcı olacaktır. İlginiz için ben teşekkür ederim :D

Yani kısaca devrenin şematiği olsa bu bile yeter diye düşünüyorum ama tabi açıklama falan da olursa sevinirim. Mesela bazı yerlerde ledlerin bağlı olduğu dirençler ya da kristalin bağlı oldu kondansatörler fln değerleri değişiyor(bazılarında aynı ama). Bunu da öğrenmek istiyorum tabiki de. Sonuç olarak devreyi gerçekte kurarken bazı şeyleri yakmamak lazım :D

Merhaba
Bu basit devreyi protoboarda kurabilirsiniz.Yanlış bir bağlantı yapmazsanız çalışması lazım.
Not:Üzerinde çalışmakta olduğum projenin temel prensibini verdim.Kolay gelsin.

dostum brz uzak kaldım özür dilerim öncelikle. yaptığınız devreyi anladım bir kaç yerde sıkıntı yaşadım başta ama sonradan hallettim. yapmam gereken projemi de büyük oranda gerçekleştirdim. yardımcı olduğun için teşekkürler. :D

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri