usb pıc programlayıcı

technoctiy

Üye
Arkadaşlar merhaba;
Usb pıc programlayıcı olarak önerdiğiniz bir programlayıcı varmı hemen her pıc'i programlayabilecegim ayrıca pcb ve açık şemasını temin edebilecegim.

Brenner8 var, sorusuz çalışır, linki:

PIC-Projekte: Brenner8

Site almanca, google translate ile anlaşılır hale gelir, ayrıca Türkçe pek çok döküman da nette mevcut.

Kolay gelsin.

Brenner8 var, sorusuz çalışır, linki:

PIC-Projekte: Brenner8

Site almanca, google translate ile anlaşılır hale gelir, ayrıca Türkçe pek çok döküman da nette mevcut.

Kolay gelsin.

Hocam, işyerinde microchipin kendi ürünü olan picstart plus kullanıyorum. Ancak yavaş programladığından ve programlanacak entegre çok olduğundan brenner yaptım. 2200 tane 16F737 den 300 kadarını es geçmiş. Picstart + ile 600 da 600 programlanırken brenner da böyle bir sıkıntı yaşadım. Aynı olay brenner kullanan bazı arkadaşlarında başına gelmiş. O yüzden 2 gün önce yapımına başladığım pickit2 i bugün bitirdim. İşyerinde deneme yaptım ancak kalibrasyon penceresinde USB voltajının düşük olduğu uyarısını verdi. Bende eve getirdim. Birazdan testini yapacağım. Sonuç olumlu olursa şekli şemali paylaşırım. Kolay gelsin.

microchip'in pickit2'si var , çok popüler herkes yapıyor , kodları var

Hocam, işyerinde microchipin kendi ürünü olan picstart plus kullanıyorum. Ancak yavaş programladığından ve programlanacak entegre çok olduğundan brenner yaptım. 2200 tane 16F737 den 300 kadarını es geçmiş. Picstart + ile 600 da 600 programlanırken brenner da böyle bir sıkıntı yaşadım. Aynı olay brenner kullanan bazı arkadaşlarında başına gelmiş. O yüzden 2 gün önce yapımına başladığım pickit2 i bugün bitirdim. İşyerinde deneme yaptım ancak kalibrasyon penceresinde USB voltajının düşük olduğu uyarısını verdi. Bende eve getirdim. Birazdan testini yapacağım. Sonuç olumlu olursa şekli şemali paylaşırım. Kolay gelsin.

Esselamu Aleyküm

Pickit 2 nin internette iki tane versiyonu var.

Birincisi sadece 5v luk picleri programlıyor, bu devrede opamp yok. Kalibrasyon ayarı yapamazsın.

İkincisi tüm picleri programlar üzerinde opamp vardır.

Arkadaşlar elinde Pıc progrmlayıcı olan varsa şema ve pcb lerini paylaşabilirmi,ayrıca birde pıc deneme kartı yapmak istiyorum;

Üzerinde giriş butonlarını bulundugu,
Çıkışlarla ledleri yakabilecegim
Bir d.c. ve bir ster motor çalıştırabilecegim,
lcd 7 segment display olan.

Piyasaya baktım ama kendim yaparsam daha iyi olacak onun içinde şemasına ihtiyacım var.

Arkadaşlar elinde Pıc progrmlayıcı olan varsa şema ve pcb lerini paylaşabilirmi,ayrıca birde pıc deneme kartı yapmak istiyorum;

Üzerinde giriş butonlarını bulundugu,
Çıkışlarla ledleri yakabilecegim
Bir d.c. ve bir ster motor çalıştırabilecegim,
lcd 7 segment display olan.

Piyasaya baktım ama kendim yaparsam daha iyi olacak onun içinde şemasına ihtiyacım var.

Tomasz Ostrowski - PICKIT2 clone bu linkten programlayıcının şema ve baskılı devresini indirebilirsin.

http://www.mikroe.com/pdf/easypic3_schematic.pdf burdan deney kartının şemasını indirebilirsin.

Felixls: Pickit 2 Clone - Reloaded
bu linkte buldum ancak zif soket bağlanmıyormu bu karta yada kart bu değilmi

Felixls: Pickit 2 Clone - Reloaded
bu linkte buldum ancak zif soket bağlanmıyormu bu karta yada kart bu değilmi

Ekte paylaştığınız devre kullanılabilir. Ancak devrede 3V luk picler kullanılamaz. Ayrıca programmer to go özelliği de yok. Klasik brenner ile arasında fark yok. Eğer pickit2 yapmayı düşünüyorsanız birkaç saate kadar yaptığım ve mükemmel çalışan pickit2 yi yeni konu başlığı altında tüm dosyaları ve fotolarıyla paylaşıma sunacağım. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri