uv-9w lamba

ta2mix

Üye
uv-9w-365nm uv lambayı 10 watt balast ile bağladım ancak yakamadım balast sağlam normal ampul ile test edildi. resim ekleyemediğim.

Kodunu google yazınca görsellerde ilk çıkan lamba plc tip olayını bilmiyorum

http://www.ebay.com/itm/5-PCS-9W-36...SHAPE-Light-Bulb-for-Nail-Dryer-/200794449733

Merhaba.Bu balastınızın sağlamlığını tam teyit ettiğiniz için uv lambanın orta göbeğinde saklı starter hiç ateşleme yapmıyordur.Tek açıklaması budur.Bizim salondaki spotlarda da ayni tip lambanın uv değil de 10 watt.lık cfl beyaz ışık veren tipi kullanılyor,yanmayıp bozulanların
orta kısımlarını merak edip açmıştım,içlerinde starter gizlidir,bunu oradan biliyorum.Kolay gelsin.

4 tane aldım hiç biri çalışmayınca uv olanları farklımı düşüncesiyle yazmıştım. Tabi çinden alınca emin olamıyoruz

ewet plc floresan lamba imiş. lambanın arka kısmındaki beyaz plastigi cam tarafındaki metalden ayırın içinden cam starter çıkacak baglantıyı genelde lehimsiz yapıyorlar lehim yapın birde ölçü aleti ile flamanları kontrol edin balastıda dogru bağlarsanız be her parça saglam ise çalışmaması için neden yok

Söküp sonucu yazarım teşekkür ederim

bende aliexpresten almıştım iki tane dry film pcb yapmak için başıma geldi ilk etapta sonra hallettim

Sn.ta2mix; Bir de şu özel durumları vardır.Eğer balastınız elektronik ve çok yüksek frekansla çalışıyorsa çıkışındaki flüoresan ucunda bağlı bir starter kullanırsanız,bu starter içten tam kısa devre olur,lamba (cfl) bu durumda hiç yanamaz.Eğer elektronik balastlı ve çok yüksek frekanslı çalışma prensipli soğuk flamanlı,ön ısıtmasız çalışan ise.Bu lamba tipiyle bu elektronik balastı yakabilmek için içteki pinlerden starteri tam ayırmanız lazımdır,lambanın kısa devre yapmadan tam da yanabilmesi için.Frekans çok yüksek olduğunda ön ısıtmaya gerek kalmaz zaten,flamanlar kendiliğinden bu hızla gelen elektron bombardımanı ile kızarık (sıcak katotlu olarak) halde de kalır,bu lamba çalıştığı sürece.

Starterin yanmama veya içten temas etmeme durumunu sizin klasik (trafolu,şok bobinli) eski tip balastınızla denediğinizi tam varsayarak söylemiştim bu yorumumu.İnşallah çok doğru da anlamışımdır,elinizdeki balastın bu tipini.

Balastınız çok yüksek frekanslı değil de sıcak flamanlı çalışan normal tip olup,ön flaman ısıtmalı ise starter o zaman bir kısa devre yapamaz.İçindeki sokete pinlerle ( 2 adet pin ve içten 2 uç da startere tam bağlı olan),takılıp çıkan ve sonradan tam yekpare lamba+elektronik devreli cfl (tasarruf lambaları)'na olan geçiş döneminde bu starterli olanlar yine kullanılmıştı,15 sene önce.Evde bunları yani lamba ve elektronik ünitesi ayrı olanlarından 2 tanesini bir hatıra olarak hala saklıyorum.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim bastım standart bobini balast

Lambanın içine açtığımda moğol kanım kabardı. Acme_t nin dediği gibi telleri eğreti bağlamışlar

sanırım frekans gerekiyor. bu haliyle balastlı balastsız denedim

bir internet resminde devreyi gördüm. cizimini bulsam hemen yaparım. yardımcı olursanız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…