Atalarımız boşuna söylemiyor ucuz etin yahnsi olmaz..
bunu siz değilde müşteri talep ediyorsa bence, siz kendi referansınızı düşünün.. Öyle müşteriler varki, ben tak demedim deyip işin içinden çıkıp, sizi kötüleyip ekmeğinize maal olur...
Hiç değilse Türk malı kullanmak lazım diye düşünüyorum. hem yerli sermaye, hemde kaliteli.. tabiki osram-phlips gibi değil ama..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
elektronik ve mekanik balastın bağlantısı farklı mı? starteri iptal edip direk elektronik balast bağlayabilir miyiz?

Tridonic markasını duyan var mı bilmiyorum ama elektronik balastta kalite arıyorsan Tridonic alacaksın.

Tridonic teknik uzmanı olarak sorularınıza cevap verebilirim.

@hepyek28, elektronik balastlar sadece 4 pinli lambalar ile kullanılabilir.

1)mekanik balast ile sanırım manyetik balastan kastediyorsunuz. MAnyetik balastların c ve d sınıfları yasaklandı. enerjiden tasarruf etmek istiyorsanın elektronik balast kullanın.
2)balast seçimi yaparken ömrünü kontrol edin. lamba 15000-20000 saat dayanırken çin malları balast sizi 5-6000. saatte yolda bırakmasın
3)balast kaybını dikkate alın. her balastın kendi kaybı bulunmakta.
4)güç faktörü, mümkün oldukça güç faktörü 1'e en yakın balastlardan almaya çalışın.

çin malları uzuz ama bizim istediğimiz ve parasını verip karşılığında ışık elde etmek istiyoruz. O yüzden çin malları balastlardan aynı ışık akısını alamıyoruz. %30 ışık kaybı var bu mallarda

Elektronik balastların kullanım ömrü konusunda bilgim yok ama elektrik tasarrufu konusunda yararlı,denenebilir

yerli üretim flüoresan balanslarda kullanıyorum mobilyalara takım yapıp veriyordum ledlerden önce . pek sorun yaşamadım halada alıp satıyor ve kullanıyorum fiyatı 4 -5 tl çoğu yerli firmalarada fason imalatlar yapıyor. yerli malı kullanalım yerlilerde uygun fiyatlara verirse ...!!!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,919
Son üye
Otomasyon_35

Yeni konular

Geri