Uzaylılar varmı?????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Allahın verdiği zekayı kullanın, koskaca okyanusta bir kum tanesi bile değiliz , şimdi düşünün

Yaşadığımız dünyayı evrenin yaşam olan nadir bir köşesi olarak algılıyorum . Kurandaki isra suresinin 70. Ayetini de ömürlü çanlıların içinde en zekisi insanlar olduğunu insanlarla beraber milyonlarca veya milyarlarca canlı olduğu şeklinde yorumluyorum (her kez farklı yorum yapabilir benim yorumumum) okuduğumdan bu anlamı çıkarıyorum.

Arapçadan Türkçeye çevirdiğimizde Türkçemizin zenginliğinden bağzı tercümeler kişiselleşiyor buda farklı yorumların, farklı anlayışların oluşmasına kısır döngülü tartışmalara neden oluyor!

Evrende aynı ortamın veya benzer bir ortamın bizin yaşam dilimimizde olmadığını en yakın güneş sistemimiz de kesinlikle olamayacağını yaşam için gerekli gazların oransal uyumlarının hassas terazilerle bile denk gelemeyeceğini düşünüyorum. İnsanoğlu bu günkü evreye gelene kadar çeşitli değişimler geçirdi. Ya diğer canlılar onlarda bulundukları ortama adapte olabilmek adına evrimler geçirdiler biz yaşadığımız zaman diliminin bilinen en akıllı canlılarıyız
bulunduğumuz dünya diye adlandırdığımız ,hayat bulduğumuz yer zaten evrenin bir parçası degilmi? bizlerde çeşitli canlılarla hep birlikte yaşamıyor muyuz ?
insanoğlu aklı ile yaşadığımız dünyanın da her canlı gibi ömürlü olduğunu kitabımızın da belirttiği kıyamet günün geleceğini neslini devam ettirebilme iç güdüsü ile evrende farlı yaşam alanları bulma arayışları içine olduğunu, bu yolunda daha başında olduğunu düşünüyorum .

bizlerden daha yüksek teknolojilere ancak yine biz ulaşabiliriz . örnek mi mısır piramitleri insan eli ile yapılmış ama bulunduğu zaman diliminin olağan bugün itibari ile mühendisliği muamma .Halen hiçbir bilim adamı piramitlerin mantığını açıklayamıyor. tamam bulduk uzaylılar geldl mısırlı firavunlarla oturdular dünyaya bir hediye bırakalım dediler piramidi yaptılar iğde bir tane değil ki,her firavuna mı yaptılar .babül kulesi demi ,Yoksa Selimiye camii demi uzaylıların projesi idi
Var, yok diye yazan arkadaş benim dayanağım bunlar sizler neden var diyorsunuz veya neden yok diyorsunuz

Kainatın çok büyük olması ,uzak evrenlerde de bizim gibi veya benzer canlıların yaşamasını gerektirmez...
Zaten Kuran-ı Kerimde bununla ilgili işaretler var...
Yerküre evrende Müstesna bir yer olarak yaratılmıştır...
"Yakın göğü de ışıklarla (yıldızlarla) donattık ve bozulmaktan koruduk." (Mülk: 67/3, 5).Ayetinde belirtildiği üzere yıldızlar ,gezegenler kainatın bir nevi süsü olarak yaratıldığı anlaşılabilir...

Kainatın çok büyük olması ,uzak evrenlerde de bizim gibi veya benzer canlıların yaşamasını gerektirmez...
Zaten Kuran-ı Kerimde bununla ilgili işaretler var...
Yerküre evrende Müstesna bir yer olarak yaratılmıştır...
"Yakın göğü de ışıklarla (yıldızlarla) donattık ve bozulmaktan koruduk." (Mülk: 67/3, 5).Ayetinde belirtildiği üzere yıldızlar ,gezegenler kainatın bir nevi süsü olarak yaratıldığı anlaşılabilir...

tabi koca koca gezegenler örneğin jüpiter,venüs,mars ve nispeten küçük ay
geceleri kandil niyetine asılmıştır yolumuzu aydınlatsın karanlıkta bir yerlere
takılıp düşmeyelim diye.

manyet0 yaratığı konu din olunca alaycı inkarcı ve aşağılayıcı konuşma Allah (c.c) ıslah eylesin seni, umarım bu saygısızlığının bedelini ağır bir şekilde ödersin.

tabi koca koca gezegenler örneğin jüpiter,venüs,mars ve nispeten küçük ay
geceleri kandil niyetine asılmıştır yolumuzu aydınlatsın karanlıkta bir yerlere
takılıp düşmeyelim diye.

Noldu ne ile alay ettin şimdi... Çok mu komik olduğunu düşünüyorsun yazdıklarının... Ya da teknik ve bilimsel bir açıklama mı yaptığını zannediyorsun...:confused:

konu baska yonlere dogru cekilmeye calisildigindan kapatilmistir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri