Vaviyen anahtar bağlantımdaki problem

bbsrn

Üye
Merhaba,

Geçtiğimiz hafta bir konu açmıştım ancak problemi yanlış anlattığımı fark ettim ve mesajımı düzenleyemedim.

Bir süre önce -benim müdahalem olmadan- birinci ve ikinci kat arasındaki vaviyen bağlantımda şu şekilde bir problem oluştu:

Screenshot 2024-08-11 at 15.35.46.png

3. ve 4. durumlarda gördüğünüz gibi, anahtarların konumları ne olursa olsun lambayı hiç kapatamıyordum ve sönük bir şekilde yanmaya devam ediyordu. Ben de ikinci kattaki anahtarın kablolarından birini söktüm ve şu an lambayı tamamen kapatabiliyorum. Ancak bu durumda da şöyle bir problem oluştu:

Screenshot 2024-08-11 at 15.35.59.png

Özetle 2. kat anahtarındaki kabloyu çıkarmazsam ışığı hiç tam olarak kapatamıyorum. Eğer çıkarırsam, 1. kat anahtarı işlevsiz kalmış oluyor (ikinci diyagramdaki 2 ve 4. durumlar).

Sizce bu durum kaçak akımdan mı kaynaklanıyor yoksa yanlış kablolamadan mı kaynaklanıyor? Bunu bir amatör olarak düzeltebilir miyim? Eğer bir profesyonel gerektiriyorsa, bu sorunu çözmek için adil ücret ne olur? Teşekkürler!

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bağlantınızın böyle olması lazım.
Yani iki (vavien) anahtar arsında 2 kablo olmalı ve alttaki anahtara 3. kablodan Faz gelmeli.
Lamba için Nötr hattı tavandan bağlanmalı

vavien_3.png

Forum istatistikleri

Konular
129,103
Kullanıcılar
451,423
Son üye
ZALİMFİRARİ27

Yeni konular

Geri