Vestel Tüplü Tv Ses Var Görüntü Hiç Yok

Çalışıyor ama daha ne kadar, bozma sebebi ne?
Tv çalışır durumdayken bir anda görüntü gitti tv den cik cik diye ses gelmeye başladı biraz araştırma yaptım ve yatay transistörün arızalı olduğunu tespit ettim resimde sarı trafonun sağ tarafındaki BU808DFX referanslı transistör.elektroniğe tam olarak hakim değilim ama kondansatörlerden olabilir diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

• 1451334689094.jpg
    1451334689094.jpg
    104.9 KB · Görüntüleme: 108
Hor tr bozmaya sebepler çevresindeki soğuk lehimler, kontrol pinindeki e-kond bozulması, bu etkenleri düzeltip tr en son değiştir. Yeşil kond şişmiş görünüyor ayrıca.

Hor tr bozmaya sebepler çevresindeki soğuk lehimler, kontrol pinindeki e-kond bozulması, bu etkenleri düzeltip tr en son değiştir. Yeşil kond şişmiş görünüyor ayrıca.
Birkaç soğuk lehim vardı onları yeniledim ancak şişik olan kondansatörü değiştirmeyi unuttum tv yi şu an çalışırdurumda kullanmaktayım ilgin için teşekkürler

Birkaç soğuk lehim vardı onları yeniledim ancak şişik olan kondansatörü değiştirmeyi unuttum tv yi şu an çalışırdurumda kullanmaktayım ilgin için teşekkürler
Bülent ustam haklı yeşil kondansatör şişmiş,değiştirilmeli.Ayrıca bu tip arızalarda horizontal çıkış transistörü ile beraber kollektöründe bulunan yüksek voltajlı (1600v) seramik kondansatör değiştirilir.Yakın zamanda tekrar transistör bozulabilir.

Tv çalışır durumdayken bir anda görüntü gitti tv den cik cik diye ses gelmeye başladı biraz araştırma yaptım ve yatay transistörün arızalı olduğunu tespit ettim resimde sarı trafonun sağ tarafındaki BU808DFX referanslı transistör.elektroniğe tam olarak hakim değilim ama kondansatörlerden olabilir diye düşünüyorum
benimde arçelik tv aynısı oldu cick cik ses geliyor power ışığı yanmıyor bu arızadan önce tv de ki görüntü yanlardan daralmıştı ayrıca benim tv 72 ekran

Son düzenleme:
sonuç yok duruyor öylece tv den çok anlamıyorum sorun hangi parçada onu bulmam lazım pek vaktimde olmuyor daha önce böyle sorunla karşılaşnlar varsa arızayı çabuk bulurum diye düşündüm
Benim tv vestel seg.Aynı sorunu bende yaşadım arıza BU808DFX trafonun sağ tarafındaki metal soğutucuya bağlı olan transistörde.Yenisini taktım sorun düzeldi. Bu güç katında olan bir sorun muhtemelen sizinde tv faklı olsada aynı sorun var.Yukarıdaki resimde transitör görünüyor.Ayrıca transistör etrafında deforme olmuş veya şişik kondansatör varsa onlarda değişmeli.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri