WİNCC Mitsubishi fx2n nasıl?

ta2mix

Üye
arkadaşlar mitsubishi fx2n s7200 s7300 çok sayıda plc ile çalışıyorum. ancak fx2n leri wincc ile nasıl haberleştiriceğimi bulamıyorum yardımcı olurmusunuz siemensin sitelerinde ingilizce bişiler var fakat hiç bişiy anlamadım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;

Hangi yolu sececeğin aslında bir kaç değişkene bağlı;
İlgili işlemlerde tarama suren ne olacak
Scada sistemi ile Plc arasındaki fiziksel mesafe kaç metre?
Maliyet ve verim amacın nedr?
Bunlar hakkında daha detaylı bilgi verebilr misin

Merhaba bende de aynı sorun var. İşletmede Hem S7300 hem Panasonic hemde mitsubishi plc ler var. S7300 leri Ethernet ile bağladim ancak diğer plc leri nasıl bağlayacağımı bilemiyorum.
Tarama süresi önemli değil örneğin istediğim blgileri almak için 10 sn çok çok yeterli bir zaman.
Scada ile PLC araları mesafeler baya var yani yaklaşık olarak herbir plc 100mt civarı
Tabiki maliyeti en düşük tutumak isterim. Verim den neyi anlatmak istediğini anlayamadım.

Şimdiden Teşekkür ederim.

aslında lazım olan mater s7300 le çalışan slave s7200 lerin profibus hattına fc2n 128 plc yi profibustan bağlamak. Ama bulamadım

yukarıda çalışan sistem var
roleler yerine s7300 e profibus tan bağlanarak okumalıyım

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,023
Son üye
yusuf216

Yeni konular

Geri