WinCC Flexible

slm arkadaslar. bildiğim kadarıyla wincc flex in advanced versiyonunun runtime inda plc den veri alabiliyorsunuz. yani kücük Scada lar olusturabiliyorsunuz. ama prog yeni buldum ve tam olarak inceleyemedim.iyi çalısmalar...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaslar bir şeyi merak ediyorum wıncc 6.0 programı ile normal dokunmatik operatör paneller programlanabiliyor mu?

WinCC flexible proğramından s7200 ile bağlantı kurabilirsin.Bu işlemi yapabilmen için;
1.Device setting'ten PC seçeneği altındaki WinCC flexible runtime seçilmeli
2.connections seçeneğinden s7200 bağlantısı oluşturulmalı
3.s7200 içerisinde flexible da oluşrduğun tag'lerin karşılıkları olmalı
bu işlemler yapıldıktan sonra start runtime demen yeterli.
kolay gelsin

Bende denedim fakat yapamadım
s7-200 programında baud rate 9600 yaptım daha sonra runtime de ppi kablo seçtim plc adresini 2 yaptım baud rate i 9600 yaptım ama bir türlü iletişim kurmuyor.

Flexible altında connections da sol altta rs kablo türleri var ve ben rs485 kullanıyorum ama bunlar aktif değil nasıl çözülür bu sorun bilen var mı?

İki gün önce aynı sorunla bende karşılaştım çözümünü bilen yok mu acaba.
opc server ile haberleştireceğimi söylediler.tagda opc server seçiyorum , özelliklerde de opc server seçiyorum ama olmadı.taga geldiğimde opc serverla iletişim kurulamadı diyor.yani göremiyor sanırım opc yi.
bir opc server dendi bir de pc access.flexible 2007 advancedda s7200 ile habeleşme kurmak için hangisi yüklenmeli.ayarlar nsıl olmalı.
forumda 100 lerce plc programladım diyenler var yardımcı olularsa çok sevinirim...

Ben s7 200 ile flexible ı haberleştiriyor veri okuyorum (tabii tagler ve plc tarafındaki adresler aynı olmalı) PPI kablosu ile yaptım denetim masasından PG/PC ye girdiğinde "S7ONLİNE PPI cable " gibi birşey seçeceksin işte baud rate ayarla bağlanıyor.Fakat elindeki PPI kablosunun modeli önemli şimdi tam hatırlamıyorum bendeki modeli ama haberleşme yapabileceğin PPI kablo seçenekleri WinCC flexible help inde yazıyor ben ordan bakmıştım.

rudes ' Alıntı:
WinCC flexible proğramından s7200 ile bağlantı kurabilirsin.Bu işlemi yapabilmen için;
1.Device setting'ten PC seçeneği altındaki WinCC flexible runtime seçilmeli
2.connections seçeneğinden s7200 bağlantısı oluşturulmalı
3.s7200 içerisinde flexible da oluşrduğun tag'lerin karşılıkları olmalı
bu işlemler yapıldıktan sonra start runtime demen yeterli.
kolay gelsin

arkadaşımızın dediği gibi yapmak yeterlidir.program download veya değişiklilerde ekranı kapatıp acmak iyi olur

win cc de plc olmadan prg yazip simulasyon gorebiliriz mansindamidir bunun anlami

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri