Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

mdf yapılarda z ekseni minimum hareket imkanı olursa esnemenin de önüne bir nebze geçmiş olursun.
z eksenini çok iyi planlamak gerekir hemen esniyor

kesinlikle haklısın.. z eksenini 100 mm hareket olarak kısıtlamayı düşünüyorum. esnemeyi en aza indirebilmek, ayrıcada işleme alanını yüksek tutmaktaki ince çizgiyi yakalamaya çalışıyorum. togitogi'ninde dediği gibi mil altı desteği dışa vererek, esnemeyi kesmeyi düşünüyorum. bakalım göreceğiz :)

Bugün kesilmiş parçaları aldım.. Z ekseninin montajına başladım.. Hadi bismillah diyerek. Daha raylar ve arabaların siparişi geçilmedi onada sıra gelecek.. Sonra elektronik ve bilgisayar.

Cumba deliklerini ve havşaları ben açıyorum.. Fason kesimci biraz bık bık etti..

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    861.9 KB · Görüntüleme: 90
  • image.jpg
    image.jpg
    809.6 KB · Görüntüleme: 79
  • image.jpg
    image.jpg
    878.9 KB · Görüntüleme: 78
  • image.jpg
    image.jpg
    916.2 KB · Görüntüleme: 83
Gönyelerinde ve yavaş yavaş ilerleme devam ediyor. Şuan için tutkalsız olarak montajı yapıyorum, sonra komple söküp, tutkallayarak vidalayıp kapatıcam.

Aslında, rayların montajı ve vidalı millerden sonra bu olacak. Olası bir kaçıklığı düzeltmek için. Elime yüzüme bulaştırmassam tabi.. Göreceğiz :)

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Bugün rayları montajladım..

Kontrol ettiğimde bütün eksenler birbirine dik görünüyor. Bakalım sonuç nasıl olacak

Daha vidalı millerin montajını yapmadım.. En çokta ondan korkuyorum zaten acaba kasma yaparmı diye..
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Einize sağlık çok güzel gidiyor.
Alt destekli milleri nasıl sabitlediniz.Net değil .Somunlumu yoksa yine ahşap vidasıylamı sabitlediniz.

Einize sağlık çok güzel gidiyor.
Alt destekli milleri nasıl sabitlediniz.Net değil .Somunlumu yoksa yine ahşap vidasıylamı sabitlediniz.
şimdilik ahşap 4x25 havşa başlı vida ile sabitledim. fakat m5 imbus civata satın alıp tekrar sabitleyeceğim. Alt destekli millerin vida delikleri tam istediğim şekilde açılmış olmasına rağmen güvenemediğim için kendim delmek istedim. daha o ratteye gelemedim. çünkü vidalı milleri daha almadım. şuanki montajda kumpasla ölçümlerimde tam merkezde olduğu görünüyor, fakat yinede vidalı mil ve yatakların montajından sonra akkoyun karakoyun belli olacak..

Ayrıca dip not; o kadar büyük kapak mı yapılır!.. kaldırıp indirirken odanın içinde rüzgar oluşuyor.

çok güzel oluyor. gördüğüm en güzel kabinli mini mdf cnc tasarımı.
bende içini güzel yalıtım malzemelerle kaplarsan kapağını kapadığında ses sorununu da kesmiş olursun

Forum istatistikleri

Konular
129,250
Kullanıcılar
451,649
Son üye
Frknkg

Yeni konular

Geri