yakıcı lazer yapımı

[size=10pt]Sanırım linkte bir sorun var bende[/size] ERROR 404 No such instructable. [size=10pt]hatası verdi bir bakarmısın[/size] bu arada paylaşımın için yinede sağol

sn görkem sorun düzeltildi linki direk yazdığımızda tamamını bağlantı olarak almamış
ben de url arasına yazdım şimdi giriyor

paylaşım için teşekkürler sayın PIC_achu .

[size=10pt]Evet sorun düzeltilmiş [/size]paylaşımın için teşekkürler gerçekten çok değişik ve güzel birşey kimin aklına gelirdi onun içindeki lazeri kullanmak

elin oğlu cin gibi darısı başımıza arkadaşlar

Merhaba arkadaşlarım,
Bu lazerler ile ilgili olan çalışmaların günümüzde çok farklı yerlerde ve alanlarda kullanılmakta olduğunu söyleyecek olursak kafamızda da oluşan soruların tekhik anlamda da cevaplarını bulabileceğiz. Benim mantık olarak soracağım bir soru var aslında birazda teori ve pratik bilginin birleştirilerek ortaya çıkan bilgi patlaması diyelim. Soru olarak ne zamandır kafamfa olan bir soru var bu lazerler ile ilgili olarak. Şimdi bu lazerlerin insan sağlığına ciddi anlamda baya bir zararı var elbette ki fayda olarakda işsel gücü düşürüp verimsel olarak artırmada da büyük roller almakta lazerler. Zarar olarak lazerin yaymış olduğu ışın gözle temas halinde retina bölgesinde fonksiyonel bozukluk ve de görme düzensizliği oluşmakta. Kalıcı tahribat ve de görme bozukluğu olan bir insan da gece vakti yani karanlık bölgeler nesnelerin seçilmesini ve de gece modunda da görebilmesi mümkün olmamakta. Fayda olarak da lazerlerin bi çok kullanım alanları var aslında. Ağır sanayide güçlü metal ve metal alaşımlarının şekillendirilmesi ve de kesilmesinde, cerrahi ameliyatlar, estetik ameliyatlar, güvenlik sistemleride ve otomasyon vb. gibi alanlarda ciddi anlamda fayda ve kolaylık sağlamakta olduğu bilinmelidir. Bu yukarda sevgili kardeşimiz Pic_achu güzel bir konuyu bizlerle paylaşmak istediği içinde ayrıca teşekkür ederim. Lazerlerin ışın büyüsüne kapılmadan sadece insanlara sağladığı kolaylıkları ve de sakıncalarını dile getiren bazı dokümanlar da olsa belli bir konu başlığı altında bu konularda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımızında paylaşmalarını rica ediyorum. Hepinize sevgi ve güzellik dolu günler dileyerek sizleri Allaha emanet ediyorum. Hoşçakalın iyi çalışmalar arkadaşlarım!

benim bildiğim sadece fiziksel teorisi
atomlar normalde enerji alarak (elektron ısı yada fotonla) uyarılırlar
bu uyarılmış atomu tekrar foton ile temel hale getirmeye uyarılmış emisyon denir yani yapay ışıma dır
bu ışımalar sonucu aynı frekans ve fazda fotonlar saçılır bu da lazer ışığını meydana getirir

lazerler yukarda da dediğim gibi aynı frekans ve fazda fotonlardan oluşur
çok ince demet haline getirilebilirler
yayılırken (bildiğiniz gibi) çok az dağılırlar
ve bu ışık atmosfer olaylarından da etkilenirler

benim bildiklerim bunlar aşağıda lazerler hakkında bilgi ve döküman mevcut

http://latarum.kou.edu.tr/_sunumlar/BelgeselLAZER.pps

ilginç bir çalışma ing. pek olmadıgı için sormak istediğim ille de lg marka ve ille de dvd rom mu olması lazım cd rom vb. olsa aynı işi gormez mi?

tiger41 ' Alıntı:
ilginç bir çalışma ing. pek olmadıgı için sormak istediğim ille de lg marka ve ille de dvd rom mu olması lazım cd rom vb. olsa aynı işi gormez mi?
kardeş adı üstünde yakıcı lazer okuyucu değil yani cd rom gibi cd yazmayan aletlerde yok
sadece lg markada da olacak diye bişi yok bilgisayarcıdan bozuk ama yazma kafası sağlam bi tane alırsan çıkartırsın işine yarar kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…