Yalıtım trafosu hakkında bilgi

REİS-45

Üye
yalıtım trafosu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirimi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
(yalıtım)izolasyon trafosu nötrü topraklanmamış trafodur.
Daha çok kumanda devrelerindeki gerilim için kullanılır.Bunların sekonderindeki 2 uç da toprağa karşı aynı gerilimi gösterir.Örneğin:
380/220v izolasyon trafosunun sekonder uçları birbiri arasında 220V gösterirken toprağa karşı her ikisi de 110V gösterir.Herhangi birini tutarsanız çarpılmazsınız.Bu trafolarda her iki uç için de sigorta kullanmak daha uygun olur.
Aynı şekilde 3faz izolasyon trafoları da var. onlar daha çok servo-step motor beslemelerinde sistem parazitlerini önlemek için kullanılır

yalıtım trafosu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirimi

Üç fazlı yalıtım güç trafosu; primer tarafda oluşacak geçici aşırı gerilimlerlerden sekonder tarafı korumak için kullanılan, Primer ve sekonder voltajı aynı olan, vektör grubu Dyn, YNyn veya Yyn olan sekonder nötrü topraklı trafodur. Capacitive coupling isteniyorsa primer sekonder arası shield yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri