Yanmayacak pic istiyorum

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz icin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

SEni kesmek istiyorum ama kan akmasın istiyorum.
:)

Tmm kardesim dediğini yaptım oldu sanirim bi sorun çıkmadı bir sorum daha olucak simdi lcd sürmek istiyorum ccs ile yazip Hex i pickit 2 nin arayuzu ile yukluyorum 4 but veri göndererek çalıştırmak istiyorum ancak bunu yapıp gonderdigimde ekran sadece sarı renkte hiçbir sey yok bunun sebebi contrast ucunu direkt beslemeye veriyorum bu olabilirim yazilimdan eminim isiste çalışıyor ancak pratikte göremiyorum

Contrast ucuna direk 5 volt bağlarsan olmaz, bir pot ile bağla. potun bir ucu 5V diğer ucu gnd, orta uç ise contrasta bağla

Pot icin belli bir değer varmidur 1k yeterlimidir

Genelde 5k kullanilir ama 1k da olabilir. Burdaki ama voltaj bölücü yapmak oldugu icin cok düşük takmadiginiz sürece sıkıntı olmaz

PIC16F627A/628A/648A
17.0 ELECTRICAL SPECIFICATIONS
Absolute Maximum Ratings(†)
Ambient temperature under bias.........................................................................................-40 to +125°C
Storage temperature ..................................................................................................... -65°C to +150°C
Voltage on VDD with respect to VSS .................................................................................. -0.3 to +6.5V
Voltage on MCLR and RA4 with respect to VSS ......................................................................-0.3 to +14V
Voltage on all other pins with respect to VSS ........................................................................-0.3V to VDD + 0.3V
Total power dissipation(1) ...................................................................................................800 mW
Maximum current out of VSS pin ............................................................................................300 mA
Maximum current into VDD pin ...........................................................................................250 mA
Input clamp current, IIK (VI < 0 or VI > VDD).......................................................................... ± 20 mA
Output clamp current, IOK (Vo < 0 or Vo >VDD)....................................................................... ± 20 mA
Maximum output current sunk by any I/O pin............................................................................25 mA
Maximum output current sourced by any I/O pin .......................................................................25 mA
Maximum current sunk by PORTA and PORTB (Combined).............................................................200 mA
Maximum current sourced by PORTA and PORTB (Combined).........................................................200 mA
---------------------------------------------------------------
Yukarda 16f628A nın datasheetinden alıntı yaptığım(135. sayfa) bilgiler var
Burda pic vdd pininden en fazla 250mA akım çeker yazıyor ve pinlerin her birinden ise en fazla 20mA.
Nasıl bir devre yapıldığını bilmiyorum ama vdd ye bir sigorta konabilir.

SEni kesmek istiyorum ama kan akmasın istiyorum.
:)

Bu dediğin mümkün sanıyom Ustam piyasada mevcut, bi dalgıç bıçağına CO2 tüpü mevcut ... (sansür girdi bu kadar ayrıntı yeter:)) Tabi bu haldeki canlıya ve işleme ne kadar "kesme" denirse :D

... 4 but ... ... ekran sadece sarı renkte hiçbir sey yok...
i ve u tuşları o kadar yakın mı, acıktığınızda mı yazdınız, ekran sarı demişsin, ekran arka aydınlatmasıdır sanıyorum bu işlem sonrası ekranda karakterler görüyorsanız ekran uçmamış yakmamışsındır

Valla bu akıllı telefonların hiç akıllı olmayan sözcük tamlamalarina hastayım biti but yapıyorlar

yanmayan pic kullanılmayan pic tir. :eek:

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri