Yapımına başladığım yeni CNC router

80 cm uzun değil normal yükseklik

Son durum....

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 1403629640192.jpg
    1403629640192.jpg
    71.7 KB · Görüntüleme: 179
Bütün pazar günümü bunu çizmek için harcadım. Aşağı yukarı böyle görünecek:

Ekli dosyalar

• 1404079226899.jpg
    1404079226899.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 184
Sigmalari nerden kaça aldın abi?

Doğuş kalıp'ın profilleri. İzmir'de Endo'dan aldım. Fiyatı için listeye bakmam lazım.

Tamam abi sorun yok hayırli sahurlar :)

Sigmalar icin alternatif adres karaca makina olabilir, nakitte indirimleri vardir.

Bu arada cizim ile ilgili farkli onerilerde olabilir. Z ekseni hareket alani fazla olmasina ragmen eksenin alt ucunden yuksek stok parcalari koyamayacaginiz icin islenemeyecektir. Bunun icin Spindle boyu belli ise rigidite icin olasi hareket yuksekligine gore en kisa Z'yi hesaplamak gerekebilir ( istenen hareket yuksekligi dogrultusunda )
Ote yandan buyuk ve gantry tipi cnc'lerde alt taraftan tek step ile tahrik yeterli gelmeyebilir , bunun icin her iki yanda motor'a gore tasarim yapmak yada tahrik sistemini kayis , kremayer gibi farkli yontemlere degistirmek gerekebilir.

Meslek olarak process control yaziyor sanirim cevre olarak bu isleri yaptirabileceginiz bir cevredesiniz.

Izmir'de iseniz CNC&TORNA ekibi olarak bir mini toplanti yapabiliriz :) ( Ankara istanbul hali saha pesinde kosarken )

Simdiden kolay gelsin.

Gumush, değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler, değerlendirmelerinizi dikkate alacağım.
Izmir'de iseniz CNC&TORNA ekibi olarak bir mini toplanti yapabiliriz :) ( Ankara istanbul hali saha pesinde kosarken )

Simdiden kolay gelsin.

Evet, İzmir'de oturuyorum, elbette uygun bir zaman toplantı yapabiliriz.

Ote yandan buyuk ve gantry tipi cnc'lerde alt taraftan tek step ile tahrik yeterli gelmeyebilir , bunun icin her iki yanda motor'a gore tasarim yapmak yada tahrik sistemini kayis , kremayer gibi farkli yontemlere degistirmek gerekebilir.

12Nm'lik tek motor yeterli gelmez mi X ekseni icin?

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,372
Son üye
yokedici.2001

Yeni konular

Geri