Yeni CNC tasarımım

makinenin ayarı tamamdır bence. gönyesi tamam çıkardığı iş birebir tutuyor. malzemeye finish atmak çok önemliymiş onu öğrendim :D

buyrunuz efenim :D

Maşallah diyelim, gerçi senin önceki işler de baya temizdi. Finish atmak derken,hangi ayardan yapıyoruz? gerçi solide daha geçemedim ama vetric serisinde de vardır finish.

birde kesici ucu taktıktan sonra
z eksenini parçaya sıfırken vidalı mile geçtiğimden doalyı ayarlamakta zorlanıyorum eskiden gijon kullandığım için yavaş hallediyodum şimdi makine hızlı geliyor bana :D

Gerçi biliyorsundur,ama atlamış olabilirsin , eksen iyice yaklaşınca ctrl basıyoruz değilmi? adım adım yaklaşması için.

vectric de finish özelliği yok ya da ben bilmiyorum hiç denk gelmedi bana..

bu arada ctrl ye basıp hiç yapmamıştım teşekkür ederim trick için bilgilenmiş oldum :D

Vectric derken hangi Vectric programını diyorsun? Cut3d'de finish var da o bakımdan. Aspire vs bilmiyorum ama.

vcarve pro kullanıyorum ben hep. onda bulamadım

vectric de finish özelliği yok ya da ben bilmiyorum hiç denk gelmedi bana..

bu arada ctrl ye basıp hiç yapmamıştım teşekkür ederim trick için bilgilenmiş oldum :D

Finish ten kastın nedir? Profile toolpath zaten finishtir. Eğer detaylarına girersen hem Z de hemde kalan talaşta istediğin gibi finish yapabilirsin...

Hayir hocam benim dedigim olay soyle mesela bir kare kesim yapiyorsunuz kalem ucu karenin kesimini yaparken asil olcusunden biraz offsetli kesim yapiyor mesela 0.15 mm gibi o kalan 0.15 lik kismi tek seferde asil kesme hizindan az bir hizda tekrardan dolasinca finish yapmis oluyorsun ve daha temiz daha guzel cikiyor malzeme yanlarda bicak izleri falan kalmiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayir hocam benim dedigim olay soyle mesela bir kare kesim yapiyorsunuz kalem ucu karenin kesimini yaparken asil olcusunden biraz offsetli kesim yapiyor mesela 0.15 mm gibi o kalan 0.15 lik kismi tek seferde asil kesme hizindan az bir hizda tekrardan dolasinca finish yapmis oluyorsun ve daha temiz daha guzel cikiyor malzeme yanlarda bicak izleri falan kalmiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allowance offset ile yapabilirsin bu dediğini. Belki tek toolpath ile hem kaba hem finish yapamayabilirsin (Tam incelemedim ama belki vardırda) ama istedikten sonra 1. tool ile kaba alırsın offsett vererek 2.toolpath ilede finish atarsın...

parçayı ters işlemiştim.
eğer gönyede hata olsaydı yuvaya girmezdi :D

amcası proff karttaki sürücünün birini daha yaktım :D

allahtan elimde bir tane daha var.

ama uyuz oldum çünkü bu böyle devam edicek anlaşıldı. aylık 1 er tane adam gibi sürücü alayım bari.
çünkü hem böyle motorları da tam verimli kullanamıyorum. motorlarda yok yere ısınıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri