Yeni CNC tasarımım

Ekli dosyayı görüntüle 18406tb6600t
Tb 6600 tavsiye ederim hem amperi yüksek hemde koruması güzel.yanlış bağlamada veya kısa devre durumunda korumaya geçiyor

3 adet yaktım sadece paralel bağladım diye... :D

asenyurt kardeşim sen bu spindle yi nerden aldın ? bende alıcamda direk arelden alabiliyormuyuzki?

Yok ben umudumu kesmeye başladım bu tırmıklardan , öğretemiyorum , suç bende mi ki ?

kbd5qv.jpg

Bugun yine ugradim. MT2/B16 seklinde tarama kafasi aparati bulamadim :(
Ebaydeki alternatif yada kendi yapimim flycutter olabilir diye dusunuyorum.

Bir sorum olacak , genelde bu tarz aparatlari farkli ozelliklerdeki celikten yapiyorlar. ( Ev yapimi olanlari bile ) Acaba aluminyum malzemeden yapsam cok sorun olur mu ? Biliyorum yumusak malzeme ama yinede merak ediyorum. Celik isleme deyince cekiniyorum genelde ileride insallah.

Hacı amca bunlar ne? Başını alıp sapını kendiniz kaynattırın mı diyorsun yani anlamadım.

Bu arada "-mi" ayrı olacak.

3 adet yaktım sadece paralel bağladım diye... :D

Daha öncede konu olmuştu , paralel/seri değildir sebebi.
Current sense direncinde sorun vardır.
Gönder o kartları bakayım.

--

Edit :

Akko nun tarama kafalarını gösterdim.
Gördün değil mi ?
Düşmedi mi jetonun.
Penslerinize göre tornada basit bir aparat yapın.
Zamanında emniyetli somun olmadığı için ve de ters diş olmadığı için bir "punta" atılmış.
Resimlere bakarak nasıl çalıştığını anlayıp bir " malafa " yapabilirsin sanıyordum .

Daha öncede konu olmuştu , paralel/seri değildir sebebi.
Current sense direncinde sorun vardır.
Gönder o kartları bakayım.

Tamam Kazım abi gönderirim. Gerçi [MENTION=98644]ustura_kemal[/MENTION] bir güzellik yaptı değiştirdi chipleri. Ama gelince yollarım. [MENTION=98644]ustura_kemal[/MENTION] e de burdan tekrar teşekkür ediyorum.

Edit :

Akko nun tarama kafalarını gösterdim.
Gördün değil mi ?
Düşmedi mi jetonun.
Penslerinize göre tornada basit bir aparat yapın.
Zamanında emniyetli somun olmadığı için ve de ters diş olmadığı için bir "punta" atılmış.
Resimlere bakarak nasıl çalıştığını anlayıp bir " malafa " yapabilirsin sanıyordum .

Benim için söylüyorsan 10mm milli bir tarama kafası almakla milsiz tarama kafası arasında pek fark yok. ER16 kullandığım için 10mm milli tarama kafası ok benim için. Bir de sadece kafasını alsam mili yapmak için fazladan uğraşacağım. Gerek yok yani. asenyurt için söylüyorsan ok. 8mm mil yapıp kullanabilir.

10 mm ye tarama kafası mı denir ?
En az 30 olmalı .
Resimlerdeki 40mm

2ij3kzr.png

Aşağıdaki abisi 100 lük :

10894l5.jpg

10mm dediğim kafası değil yahu. Mili mili. tövbeee

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950