Yerden Aydınlatma Verimlimi?

radio

Üye
sizce konutlarda artık tavan yerine yerden aydınlatma uygulaması mümkün olabilirmi olursada verim alına bilirmi fikirlerinizi bekliyorum :rolleyes:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aydınlatmayı her yerden yapabilirsiniz,bunda kısıtlama yok.Direkt aydınatma yerine,endi-
rekt ayınlatma yapılması halinde,aynı ihtiyaç için,daha fazla güç harcanmasına neden olu-
nacaktır.Paranız bol ise,istediğiniz her türlü projeyi ugulayabilirsiniz." Mühendislik,en uygun
çözümü,en ucuza maletme " dir.

Fantazi olarak olabilir ama verimlilik açısından ne olur?..
Deneysel olarak incelemek ve irdelemek gerekir... Gazete okuyan bir kişi gazetesini aşağıya doğru mu tutacak mesela?
Bu tip komplo düşünceleri ortaya koyarak oluşabilecek teknik aksaklıklar giderilebilirse olur, neden olmasın?...

Son düzenleme:
Sn.radio,üstte fikirlerini paylaşan arkadaşlarımızın fikirlerine aynen katılıyorum.olur olmasına ama doğa kanunlarına aykırı güneş yerine dünyayı alttan aydınlatabiliyormuyuz.Hocaya sormuşlar wc de sakız çiğnenirmi diye,O da çiğnenir çiğnenmesine ama bilen bilirde bilmeyen başka bir şey çiğniyorsun sanır demiş...

paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Fahri beye katılıyorum. Maliyeti biraz artırır. Ancak bahsettiğiniz sisteme benzer sistemleri biz yapıyoruz. Ancak buradaki amaç aydınlatmadan ziyade dekorasyon.

sizce konutlarda artık tavan yerine yerden aydınlatma uygulaması mümkün olabilirmi olursada verim alına bilirmi fikirlerinizi bekliyorum :rolleyes:

Sen evde halı kullanmıyorsun galiba. Kitapları da yere yatarak okuma alışkanlığın var gibi geldi bana :D:D:D
------------------
Fahri beye katılıyorum. Maliyeti biraz artırır. Ancak bahsettiğiniz sisteme benzer sistemleri biz yapıyoruz. Ancak buradaki amaç aydınlatmadan ziyade dekorasyon.

Burası neresi. Bizi de kabul ederler mi :)

Sen evde halı kullanmıyorsun galiba. Kitapları da yere yatarak okuma alışkanlığın var gibi geldi bana :D:D:D
------------------

Burası neresi. Bizi de kabul ederler mi :)

insanın hayal gücünün sınırları yok olmaz demeyin bence :):)

Diğer arakadaşlara katılıyorum.Verimi düşük olur.Dekoratif amaçlı olarak yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri