Yerden Aydınlatma Verimlimi?

Fahri beye katılıyorum. Maliyeti biraz artırır. Ancak bahsettiğiniz sisteme benzer sistemleri biz yapıyoruz. Ancak buradaki amaç aydınlatmadan ziyade dekorasyon.

Dediğim gibi tam bir fantazi tasarım olmuş...

Aydınlatma olmamış ama , loş ışığın yeterli olduğu bir yer için iyi bir tasarım...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
olur tabii. halıyıda tavana serersin, çok sanatsal bir görünüm olur.:)

bence arkadaş gelecegin teknolojisinden bahsediyor.alttan ışık vuracak ve yukarda bir yere yansıtıcı koyarsak aydınlatılır.yansıtıcı dagıtım yapar böylece istedigimiz bölge aydınlanmış olur.şu anki teknolojide direk aydınlatma tercih edildigi için üstten aydınlatıyor.ama gelecek neler getirir bilinmez ;;))

Sen çok yaşa: Resimdeki aydınlatma sistemi power ledlerle yapılmıştır ve buna gizli aydınlatma denilir. Işık kaynağı görünmez. Daha çok dekoratif amaçlı yapılmıştır ama kullanılan led sayısı ve led gücüne göre başarılı bir şekilde aydınlatma işini de yapabilmektedir. Üstelik standart aydınlatmada harcanılan elektriğin 1/6 sı kullanılarak. Bu sistemlerde reflektör olarak tavan seçilir. Yansıtma kabiliyeti düşük olduğundan ledlerin lümen değerlerinin yüksek olması gerekir..

arkadaşlar kafayı halıya takmışsınız ama lüks dairelerde ve sutudyo dairelerde
halı kulllanılmıyo zaten ben çok lüks yerler için düşündüm ileride bu sistemle
aydınlatma tam anlamıyla faaliyete gecerse hiç şaşmayalım bence :)

Forum istatistikleri

Konular
128,891
Kullanıcılar
451,033
Son üye
sivastopol

Yeni konular

Geri