yildiz ucgen motor kaldirma

R-T-Sulo86

Üye
Merhalar

enjeksiyon makinasinin motoru yanmis ve sardirmislar motor kw unuttum yildizda 660 ucgende 380 volt calisiyor direk ucgen bagladim sigorta atti asiri akim cekebilme ihtimalinden dolayi yildiz ucgen kaldirmak istedim motor yildizda calisiyor yildiz zamani golup ucgene gecince sigorta tekrar atiyor baglantilarim yanlis degil cunku iki motordu birisi calisiyor ucgende birisi calismiyor sargici ne gibi bir hata yapmis olabilir ucgende motor sigorta attirssin

yardimlariniz icin tesekkurler

Sargı uçları yanlış çıkmış olabilir.Mesela: U ya X demiş, V ye Y demiş, W ye Z demiş olabi-
lir.Bu durumda,motor yıldız olarak çalışır fakat üçgene geçinde sigorta attırmadan önce,
gürültülü ve vibrasyonlu çalışır.Böyle bir durum yoksa,bobinaj hatalı veya sigortalarınızda
problem olabilir.

benim başıma geldi.Motor yandığında oluşan kısadevreden dolayı,sağlam gibi görünen sigorta bozulmuştu.

arkadaşım tek yapman gereken şey motor klemens kutusuna gelen uçları kontrol etmen.büyük bir ihtimalle bobinaj çı hatası var .bobin uçlarını ters çıkarmıştır.

sigortamda problem yok 63A motor yildizda calisiyor cunku eger sigorta bozuk olsa yildizdada calismaz

ölçü aleti ile bobin grup uçlarını bul u-x v-y w-z

motor uclarini kontrol ettim Motor eski biraz motoru ilk baktigimda motor klemensi de yoktu uclari kendim bulup baglantilari yaptim motorun birisi calisiyor ikincisi calismiyor bobinajci ne gibi bir hata yapmis olabilir

motor uçlarını nasıl tespit ettin

olcu aletinin baziri sayesinde u v w x y z olarak hepsini buldum ve ucgen baglantida u x v y w z uclari birbirine gelecek sekilde seriledim ve ortak uc uca 380 verdim sigorta atti sonra yildiz ucgen bagladim

arkadaşım üçgen bağlantıda u-z v-x w-y ye gelecek şekilde şöntleyip şönt uçlarına r-s-t vermelisin

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri