Tia portal v11

hesseno

Üye
Arkadaşlar Tia Portal V11 de simulasyon özelliği nasıl kullanılıyor?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet oda kurulu ama simulasyon start seçeneğini kullanınca uygulama başlamıyor

Nasıl PLCSIM'e tıklayınca mı başlamıyor, yoksa PLCSIM açılıyor da simulasyon mu başlamıyor?

Eğer ikinci durum söz konusuysa:

Programı yazın ve PLCSIM'ı başlatın, ardından Download seçeneği ile programı PLCSIM'e indirip Start komutunu veriniz.

Kullandığım seri profesyonel.Yani simulatörü içinde olan

PLCSIM aracaı kulanabilmek için öncelikle portalview kısmından simule etmekistediğin programın tümekipmanlarını ayarlıyorsun nedir bunlar PS,CPU,DI-O,IM gibi daha sonra kaydet diyorsun snra yazdığın rograma geliyorsun kuladığın giriş çıkış prt numaralrınıda kulandığın DIO göreayarlamyıda unutma.Dada sonra örneğin OB1 yada TIA da yazdığı gibi main blokun içinda network 1e tıkla yukarıda küçük bir biligisyara işaretine yada yukarıda bulunan Online>Simulation>Start secenegini kulanın daha sonra download demeniz gerekcektir.Asagıda ekran görüntülerinialdım takip edebilirsiniz.
57882269.jpg

75325119.jpg

98753712.jpg

Bu arada bu resim yükleme işini bir türlü çözemedim yüklemek için kullandığınz başka bir site varmı.

43509219.jpg

Tamam kardeşim saol yardımın için.Bende bu steyi kullanıyorum yükleme için

Forum istatistikleri

Konular
129,458
Kullanıcılar
452,016
Son üye
kartalerdal67

Yeni konular

Geri