630kva trafo fazla akım

ejder31

Üye
arkadaşlar döküm sektöründe çalışıyorum
yüksek gerilimi kompanze eden bi 630 kva trafom var fakat bu gün anlamadığım bi şekilde panosunun girişindeki 1000a. lik kompak şalteri düşürdü multi metrede ise 900 amperlere yakın bi değer gördüm bu neden olabilir? şalteri açtığımda yükse bi zınlama sesi geldi ve bi süre sonra tekrar şalter düştü yardım cı olurmuusunuzz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kompanzasyonunuz devredemi ?Daha önceki yükünüz ne kadardı ?

aşiri akımdan düşmüştür çünkü demaraj akımıdır birde 630 dan 960 amper alırsın trafonu ve panonu degiştirmen lazım veya yeni bir trafo ve pano ilave etmen gerekiyor

gungor35 hakli asiri akim sonucu olabilir.

Kompakt Salterin dusmesi bir cok yerde basima geldi hepsininde farkli farkli nedenleri vardi tabi bunlardan birkaci...

Kompakt salterin bulundugu ortam sicak ise atar.
Kompakt salteriniz bozulmus olabilir.
Kompakt slaterinizin giris ve cikis kablo baglantilarinin iyice sikililip sikilmadigini kontrol edin. Gevsek ise yapabilir.
Anlik olarak demuraj akimi olusturan yukler var ise yavas yavas kompakt salteri isitip attirabilir.
Akim harmonigini olusturan cihazlar varsa ozellikle ark ocaklari, induksiyon firinlari, rontgen cihazlari, MR cihazlari vs.. gibi yukler mevcutsa olabilir.
Kompakt salterinize yakin kompanzasyon panolarindaki kablolarida kontrol etmnenizi oneririm bu tarz durumlarinda kompakt salteri attirdigina sahit oldum.
Kompakt saltere giden veya gelen kablolarin gecen akima gore uygun olup olmadigini kontrol ediniz.
Firmanizda bulunan trafonun bakimini yaptiriniz. Bir cok yerde trafodan gelen elektrigin dusuk voltaj sergilemesi sonucu nasil akim cektigine sahit olmustum. Bu da az da olsa bir ihtimaldir.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri