cnc işleme merkezi üretimi

bence sağlam bir cnc yapıp üstüne extruder kafa takarsan 3d yazıcı olur. en azından cnc olmuş olur. yapacağın basit 3d yazıcı parçalarını işleyebilirsin.
Zaten seri üretim cnc projesi hazır 3 d yazıcı bunun yanında ek bir üretim olucak parça işleme konusundada hiç bir sorunumuz yok zaten ama sizin dediginizde mantıklı

Aseyurt oluyorda oyle kaliteli sonuc olmuyorr adi 3d printer ama urunler bence iyi degil 3d isi ayri bir tecrube istiyor

Aseyurt oluyorda oyle kaliteli sonuc olmuyorr adi 3d printer ama urunler bence iyi degil 3d isi ayri bir tecrube istiyor
bu dediğine katılmıyorum
hassasiyeti yüksek el yapımı cnc ye extruder kafa takarsan 3d printer olur. belki z ekseni çok yüksek olmaz ama
hatta çıkan ürünün kalitesi de ayırt edilmez
seri üretim 3d printer veya bu tarz makineleri incelediniz mi ??
adamlar maliyeti düşürücem diye çok kötü malzemeler kullanıyolar.
mesela benim çinli abiler bir tarafında krom mil üstüne araba kullanmışlar ama öteki tarafta ufacık bir tekerlek yere basıyor.
ama adamlar yapmış sorun yok

bu dediğine katılmıyorum
hassasiyeti yüksek el yapımı cnc ye extruder kafa takarsan 3d printer olur. belki z ekseni çok yüksek olmaz ama
hatta çıkan ürünün kalitesi de ayırt edilmez
seri üretim 3d printer veya bu tarz makineleri incelediniz mi ??
adamlar maliyeti düşürücem diye çok kötü malzemeler kullanıyolar.
mesela benim çinli abiler bir tarafında krom mil üstüne araba kullanmışlar ama öteki tarafta ufacık bir tekerlek yere basıyor.
ama adamlar yapmış sorun yok
Var internette böyle makinalar.Amerikalı bir amcanın yaptığı cnc printer youtube videosuda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,281
Kullanıcılar
450,110
Son üye
cmsrii

Yeni konular

Geri