Degirmen Motoru Oneri

Tabi mümkün, genede motor gücünü bilmek önemli, boşuna büyük motor ve büyük invertör takmazsınız veya küçük motor takıp yetersiz kalması ile karşılaşmazsınız.
Bir faz girip üç faz çıkış veren sürücüler fazlar arası 220 volt veriyor . Bu da bir tork kaybı değil mi ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Benim bildiğim
1- 1 faz motorlar 3kW dan büyük olmuyor.
2- 3 faz motor takıp 230 V invertörle kontrol etmek içinde bu özellik deki invertörler de 3 kW dan büyük yok.
Takabileceğiniz motor max. 3 kW 3 kw motor takıp redüktörle bu işi çözmeniz gerekiyor.

5.5 kw invertor surucu siparis ettim 220 yi 380 e cikariyor yani 3 faz cikis motor icin de 5.5kw yeterli olacagina karar verdik olasi yetersizlikte kasnak ayari yapacagiz invertor uzerinde devir ayari da mevcut umarim ise yarar 7.5 kw fazla gelir dendi. alt mili de bilya destekli yapacagim yem oguturken zaten sorun yok yani kalin ogutme. onemli olan benim icim un ogutme ve hiz ayari hizli donerse unu yakiyor.
Gelismeleri post altina yazagim umarim bu kiş bitirebilirim.
bazi arkadaslar reduktor demis fakat reduktorde istedigim hiz ayarini yapamam un yavas donmesi gerekir yem hizli 2 3 kademe hiz ayarli reduktore de denk gelmedim bu tarz sikintilari var.

Son düzenleme:
İnsanları hayvanlardan ayıran özellik hayal etme yeteneğidir. Milyonlarca evde boş oturan emekli var. Sağlığı yerine olanlar için her semtte yer ayarlayıp, bu dişli sistemi bisiklete entegre edip her gün 30 dakika sabah sporu yapılırsa, semtin aydınlatma ve park ışıkları ücretsiz olur. Değirmen için de geçerli bu. Biri bir fikir yazar. İşi bilen de yapar. Bir ürün yapın ve ortaya koyun. Türkiye'de yaşayan toplumun büyük kısmı iyi taraflarını görmez.
Sevgili kardeşim hayal etmek güzeldir.
Ama; Hayal kurarak fizik kurallarını değiştiremezsin.
Ben hayal kurdum pedal çevirip mahalleyi aydınlatacağım. Birileri çıksın bunu yapsın diyerek birşeyler icat etmiş olmuyoruz.
Yine de medeni cesaretinden ötürü tebrik ederim. Arayışta olmaya devam et bu konu olmasada başka bir ilkin sahibi olabilirsin... Kim bilir..

Sevgili kardeşim hayal etmek güzeldir.
Ama; Hayal kurarak fizik kurallarını değiştiremezsin.
Ben hayal kurdum pedal çevirip mahalleyi aydınlatacağım. Birileri çıksın bunu yapsın diyerek birşeyler icat etmiş olmuyoruz.
Yine de medeni cesaretinden ötürü tebrik ederim. Arayışta olmaya devam et bu konu olmasada başka bir ilkin sahibi olabilirsin... Kim bilir..
Arabanın alternatörü nasıl olsa elektrik üretiyor. Aküyü doldursun bir yandan . Bir yandan da elektrikli motoru beslesin diye birileri gelecek yakın zamanda. Hazır olun .

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri