endüktif cezada yardım istiyorum

hay hay ne demek eğer bendede olumsuz bi düşünce var ise hemen benım uyelıkde sılınsın 2,5 yıl emegım var burda

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
konu bilgi alış verişi düzeyini taştıgı için kilitlidir

lütfen forum kurallarını okuyunuz vede uygulamaya özen gösteriniz.

Konunun kilidi açılmıştır.

Sn.makine19 ve 3elibrahim;

Lütfen forum kurallarını uyunuz. Burası hiçkimsenin üstün geleceği bir boks ringi, yada güreş meydanı değildir. Burada insanlar bilgilerini bir başkaları ile paylaştığı bir ortamdır. Daha farklı olduğunu düşünen karşısında yönetimi bulacaktır.

Son düzenleme:
Evet og tarafında ölçüm yapılıyor diğer trafonunda kompanzasyonu mevvcut röle rg-12t aslında benim sistemim normal ama yazın %12 %15 degerlerinde çünkü yazın çiller grubu devreye giriyor fazkla akım çekiyor sistemide ona göre yapmışlar akım trafosunun 1000/5 olması bundan dolayı herhalde benim sistemimdeki çekilen akım degeri 250 amper faz bası ilk kademe kondansatörü 10 kavar

Trafonun düşük yükte çalışması sebebiyle reaktif güç kontrol röleniz düzenli çalışamamakta, trafo reaktif kayıplarını giderememekte.
Kalıcı çözüm, arkadaşların da önerdiği gibi OG'den akım referansı ile AG'den kompanzasyon yapılmasıdır.
Geçici çözümler için ise;
Sabit kondansatörün uygun değerini tesbit ederek, sabit kondansatör bağlanabilir. (Çok yüksüz durumda kapasitif oran yükselebilir.)
Rölenin c/k oranı değiştirilerek, devreye fazladan kondansatör alması sağlanabilir. (Kademe düzenlemesi de gerekebilir)
Röle yeni nesil rölelerden birisi ile değiştirilerek, kompanzasyon sistemi, devreye fazladan kondansatör alacak şekilde (kapasitif bölgeye kaydırma) ayar yapılabilir. (Kademe düzenlemesi de gerekebilir)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri