Ev aletleri bölümü EKAT belgesi alabilirmi

MATIZ

Üye
Merhabalar arkadaşlar, başlıktanda belirttiğim üzere Endüstri meslek lisesi Elektrik-Elektronik bölümü Ev Aletleri Teknik Servis dalından mezunum. EKAT belgesi alabilirmiyim?

EĞİTİM BAŞVURU ŞARTLARI
EKAT (Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde) Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi eğitimi alacak personelin bir şirkette çalışıyor olması ve aşağıda yer alan mezuniyet alanlarından / dallarından herhangi birinden diplomasının veya ustalık belgesinin olması gerekmektedir.
Ustalık Belgesi
  1. Elektrik
  2. Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü
  3. Yüksek Gerilim Sistemleri

Endüstri Meslek Lisesi​

1. Elektrik
  2. Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü
  3. Yüksek Gerilim Sistemleri
  4. Endüstriyel Bakım Onarım
  5. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri

Meslek Yüksekokulu​

1. Elektrik
  2. Elektrik Enerjisi üretim, iletim, dağıtım
  3. Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi
  4. Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi
  5. Yüksek Gerilim Sistemleri
  6. Elektrik ve Enerji
*Belirtilen bölümler harici katılım kabul edilmemektedir.
*Kurs bitirme belgesi, usta öğretici belgesi veya iş yeri açma belgesi kabul edilmemektedir.

kaynak: https://egitim.tedas.gov.tr/p/ekat

Merhabalar arkadaşlar, başlıktanda belirttiğim üzere Endüstri meslek lisesi Elektrik-Elektronik bölümü Ev Aletleri Teknik Servis dalından mezunum. EKAT belgesi alabilirmiyim?
mezun olduğun bölüm üzerinden özel servis açmayı dene, piyasa yapana kadar zorlanırsın ama isim yaptın mı; yetkili servislerden daha çok kazanırsın.

Bence yakınınızdaki bir çıraklık eğitim ile konuşun,meslek lisesi diplomasıyla istenen alanda ustalık belgesi alma şansınız olabilir ,bir deneyin .(Çok emin olmamakla beraber yazılı sınavdan muaf olup sadece uygulama sınavına girersiniz)Kolay gelsin.

Tedas arazi işine gireceğim bende 2009 elektrik elektronik ev aletleri mezunuyum ekat alabilir miyim ? İş yeri bu konu da alırsın alamazsın demedi

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri