kırılmayan kablo

memoharici

Üye
arkadaşlar bir makina var makina blok kesim makinası (st) nasıl kablo takarsam takayım 2-3 ay içinde kırılıyor üzerine yağ sıçradığı zaman kablo sertleşiyor çok çeşit kablo kullandım asansör kablosu bile kullandım uzun ömürlü olmuyor ne tavsiye edersiniz kablo 10x2,5 ve 4x2,5 olacak

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam NYY, NYA kablo kullanmanız durumunda tabiiki başınıza böyle bir olay gelir. Bahsettiğiniz kablo flexible özel bir kablo. Daha fazla mali kayıp yaşamamanız için, Kablo firmaları ile temasta bulunursanız, onlar size gerekli bilgiyi verecektir.

Kablonun dışına esnek kablo koruyucu takarsanız kablonuzun dışına yağ gelipde oluşacak olan sertleşme ve kırılma sonucunu ortdan kaldırabilirsiniz.Merdiven altı imalatı olan kablo koruyucu spirallerden değilde kaliteli gri yada siyah renkli yumuşak PG21 işinizi görür sanırım.Aynı kablolarla kullanbilirsiniz.

metalurkaf , sipral borudan gecirsen dayanikliligi arttirabilirsin gibi geliyor.
saygilar

pirellinin italya daki fabrikasında üretilen bükülebilen yüksek dayanımlı kabloları var onu biaraştır derim. ama biraz tuzludur.

benim bi arkadaşık og kablo aldı metresi 1000 lira falandı.

arkadaşlar bir makina var makina blok kesim makinası (st) nasıl kablo takarsam takayım 2-3 ay içinde kırılıyor üzerine yağ sıçradığı zaman kablo sertleşiyor çok çeşit kablo kullandım asansör kablosu bile kullandım uzun ömürlü olmuyor ne tavsiye edersiniz kablo 10x2,5 ve 4x2,5 olacak

kablo hereketli yükden dolayı mı kırılıyor, yoksa kimyasal etkiye mağruz kaldığından mı? Eğer kimyasal etkiden dolayı ise xlpe izoleli, zırhlı bir kablo kullanmanız işinizi görecektir. Mesela n2xry kodlu kablo.

Çözüm:Çelik spiral boru içinden fleksibıl kablo

Harici-Tip-Celik-Spiral-Boru.jpg

Bu makinelerde genelde lastik esnek vinç kablosu kullanılmaktadır. Türkiyede Untel kablo bu kabloların üretiminde uzmanlaşmıştır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri