Kaçak akım bağlantısı

Aleyküm selam ustam.
2 faz var 3. Faz yok. Evet dediğiniz gibi söküp tekrar bağlantılarını yapacağım.
Tskildigin yerde sor yine yardımcı olmaya çalışıriz inşallah.kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
standart dışı bir uygulama tren gibi elektrik sayacı ne var? 3 faz olur tek faz olur 2 faz olmaz standartlara uymuyor 2 faz olduğunu nasıl anladın?
457f391cc82533670793d68783cfba31.jpg

rezalet malzemeler rezalet işçilik tedaş'ın yerinde olsam o abonenin elektriğini keserdim panoyu düzeltmeden elektrik vermezdim.

standart dışı bir uygulama tren gibi elektrik sayacı ne var? 3 faz olur tek faz olur 2 faz olmaz standartlara uymuyor 2 faz olduğunu nasıl anladın?
457f391cc82533670793d68783cfba31.jpg

rezalet malzemeler rezalet işçilik tedaş'ın yerinde olsam o abonenin elektriğini keserdim panoyu düzeltmeden elektrik vermezdim.
Ölçü aletiyle ölçüm

ne biçim bir ölçü aleti o faz farkını gösteriyor resmini ekle tam boy resim ekle.

iki faz arasi 380 volt ölçülüyorsa bu iki faz aynı faz mı oluyor?
tamam da 2 fazlı sistem elektrikli trenlerde var ev kullanımında yok elektrik sayacı ne var elektrik dağıtım şirketi kaçak elektrik kullanıyorsun diyebilir eğer sayaç mono faze ise mantıksız bir tesisat var.
evde 3 faz gereksiz...

tamam da 2 fazlı sistem elektrikli trenlerde var ev kullanımında yok elektrik sayacı ne var elektrik dağıtım şirketi kaçak elektrik kullanıyorsun diyebilir eğer sayaç mono faze ise mantıksız bir tesisat var.
evde 3 faz gereksiz...
Ev değil ustam. Adam kat panosuna 2 faz getirmiş 3. Faz yok. Diğer katın birin de de 3 fazın birini kaçak akıma girmiş diğerini sigortalara dağıtmış digerinide körlemiş. Ya onu bunu anlarım da sigortaya nötür girmenin mantığını hala çözemedim. Ben bu tesisat işleriyle çok ilgilenmiyorum ama bu tesisatlarla gene bu ülke de yangın falan az çıkıyor...

en temizi işinin uzmanı bir elektrikçiye o tesisaı yeniletmen çok bilim kurgu bir tesisat yapmış adam dünyadaki hiçbir standarta uymuyor uzaylı kafası var adamda bu masraf çıkartan ...
notr'ü sigortaya girilmesi normal...

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri