Kamera switchleri hep aynı saatte çalışmıyor

Merhabalar, şirketimizde denk geldiğim bi arıza için size danışmak istedim başına gelmiş veya neden olabileceğine dair yardım edebilecek birisi yardımcı olabilir diye işin içinden çıkamadık çünkü. Şirkette sabah mesai saatlerinde hiç bir sorun yok fakat saat 6 olduğunda kameralar çalışmıyor. Kamera ile elektrik beraber gidiyor biraz uzak bir hat yaklaşık 250-300 mt. fakat ara ara mesafe uzak olduğu için switch koyduk her 50 mt. de bir dağıtım için aralarda. Elektrik kablosuda beraber atlayarak gidiyor. Arıza dediğim gibi mesai saati bitiminde oluyor hep her gün hatta giden elektrik sigortasını indirip kaldırınca düzeliyor diğer gün akşam 6 ya kadar bir sorun olmuyor. Voltaj düştüğü için mi diye baktım giriş gerilimi 232V en uzak switchim orasıda 232V. O hattaki Switchlerin hepsi yenisiyle değiştirildi ama arıza devam ediyor. böyle bir arızayla karşılaşan veya neden kaynaklandığına dair fikri olan var mıdır? Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Saat 6 da kamerlar çalışmıyor dediğiniz esnada switch lerde enerji varmı kontrol edildi mi?

Saat 6da yeni bir şey devreye giriyor olabilir kontrol edin. Ip sistem kamera doğru mu? Kayıt cihazının adaptörünü değiştirdiniz mi?

6 da devreye giren işçi saati-zili ,otomatik çalışan bir şey etki ediyor olabilir ,beslemelerde ki adaptörlerden biri arızalı olabilir,220 Ac beslemenin yerini değiştirip deneyin (UPS ten felan besleme olabilir sıkıntılı )diğer voltaj ölçümleri, sağlamlık testleri profesyonel yardım,kolay gelsin.

Saat 6 da kamerlar çalışmıyor dediğiniz esnada switch lerde enerji varmı kontrol edildi mi?
evet enerji var ama doğru çalışmıyor. Teşekkürler.
Saat 6da yeni bir şey devreye giriyor olabilir kontrol edin. Ip sistem kamera doğru mu? Kayıt cihazının adaptörünü değiştirdiniz mi?
Kontrolünü sağladım dediğim gibi mesai çıkışı devreye giren yok hep çıkan var. Adaptörler değiştirildi hepsi. evet Ip sistemli kameralar. Teşekkürler.
6 da devreye giren işçi saati-zili ,otomatik çalışan bir şey etki ediyor olabilir ,beslemelerde ki adaptörlerden biri arızalı olabilir,220 Ac beslemenin yerini değiştirip deneyin (UPS ten felan besleme olabilir sıkıntılı )diğer voltaj ölçümleri, sağlamlık testleri profesyonel yardım,kolay gelsin.
Teşekkürler. Kontrol edip deneyeceğim dediklerinizi.

Devreden çıkan makineler ani ters endüktif gerilime sebep olabilirler. Makineleri kontrollü olarak birer dakika arayla tek tek kapattırın ve kameraları izleyin hangi makina buna sebep oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri