Montajı yapılan klima soğutmuyor

Herkese merhaba, evime 9000 btu Bekonun eski model bir klimasını aldım. Yeni borularla montaj yaptıktan sonra sistemi 10 dk vakumladım ve 15-20 dk bekledim. Saatten baktığımda ibre oynamadığı için kaçak yok dedim. Sonra r22 gazını basmaya başladım kademe kademe(klima soğutmada çalışıyor ve fan en düşük seviyede). Etiket değeri 510 gr yazıyor. O kadar bastım içeriye girip baktığımda ılık bir hava verdiğini gördüm. Biraz bu şekilde çalıştırdım ama yok soğumadı. Boru uzunluğunu 5 mt almıştım ondan dolayı biraz daha basayım dedim 590 gr bastım.Yine soğutmadı ve evin içini gaz kokusu sardı. Ne yapmalıyım? Gaz kacağı var diyeceğim ama vakumda belli etmesi gerekmez mi? Emiş hattı soğuk,basma hattı ılık olmalı diye biliyorum ama benim basma hattım soğuk. Ne gibi bir terslik olabilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Vakum değerini manifoldta görmek bazen mümkün olmuyor.

Biz vakumda testi vakum manometresi ile yapıyoruz. Asagidaki gibi bir manometre eksi basinclari gösterir. Normal manometrelerde vakum kısmı çok dar bir alanda gösterdiği için uzun süre beklemek gerekir.

Yada tam tersi uyguladığımız yerler var. Klimaya azot gazı ile test için basinclandirin gaz türüne göre 8 - 10 bar ile başlayıp cihazin yüksek basıncına göre yukseltebilirsiniz. Ufak kaçaklar basınç yükseldikçe kendini daha çok belirtir.

Aşağıdaki ürün aktif kullandığım üründür.

images (2).jpeg

Vakum değerini manifoldta görmek bazen mümkün olmuyor.

Biz vakumda testi vakum manometresi ile yapıyoruz. Asagidaki gibi bir manometre eksi basinclari gösterir. Normal manometrelerde vakum kısmı çok dar bir alanda gösterdiği için uzun süre beklemek gerekir.

Yada tam tersi uyguladığımız yerler var. Klimaya azot gazı ile test için basinclandirin gaz türüne göre 8 - 10 bar ile başlayıp cihazin yüksek basıncına göre yukseltebilirsiniz. Ufak kaçaklar basınç yükseldikçe kendini daha çok belirtir.

Aşağıdaki ürün aktif kullandığım üründür.

Ekli dosyayı görüntüle 99409
Dediğiniz gibi. İç üniteyi söktüm komple ve alüminyum kısmında paslanma ve delik gördüm. Üfleyerek bile delik belli oluyor ama saatte olmadı maalesef. Şimdi orayı kaynak hariç başka bir yolla kapamanın yolu var mıdır? Yeterince pahalıya geldi klima.

Aluminyum derken batarya komple alüminyum mu?

Resim gorebilir miyiz kaçak noktasını?

yan tarafımdaki servis alüminyumlar için güzel şeyler söylememişti, sanırım çöp

yan tarafımdaki servis alüminyumlar için güzel şeyler söylememişti, sanırım çöp
Klimadan çok anladığım söylenemez. Bu olaydan sonra araştırma fırsatı buldum, evet bakır ile arasında çok fark var. Gerek ısı iletimi olsun gerek dayanıklılık. Fakat uygun fiyata temin ettiğinden büyük ihtimalle kaynatmaya götürüp kullanacağım.

Benim bildiğim alüminyum bakira kaynamiyor. Kaynatilsa bile sağlıklı olmuyor.

Bizde şu an büyük cihazlarda benzer sorun yaşıyoruz. Çözümünü henüz bulamadık.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri