panasonic plc , easyview panel arası max. rs232 kablo uzunluğu

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar , Panasonic plc ile easyview arası rs232 kablo maksimum kaç metre olmalıdır? Plc ile paneli koyacağım yer arsında tahmini 20-30 metre mesafe olacak gibi duruyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Deniz77

Standart olarak RS232 haberleşmelerinde sağlıklı bir haberleşme yapılabilmesi için kablo uzunluğunun en fazla 15mt olması tavsiye edilir.

Bu sebepten ötürü 20-30 mt gibi bir uzunlukta sorun yaşayabilirsin.

Bunun yerine RS485 haberleşmesini sana tavsiye ederim.Standart da 200mt ye kadar haberleşebilirsin ve hatta haberleşme kablon çok çok iyi bir kablo ise 2km ye kadarda haberleşme mesafen uzayabilir.

Panasonic Destek arkadaşım cevabın için teşekkürler . Ama fp0 plc de rs485 yok. Artık rs232-rs485 çevirici alıp bu sorunu halledicez. Senin tavsiye edeceğin veya denediğin sorunsuz çalışan rs232-rs485 çevirici varmı?

Merhaba

Expert EX9520 sorunsuz olarak kullandığım bir çeviricidir.

selam arkadaşım ben fpg-com 3 aldım plc fpg c32t2h ekranım ise mt6100iv ama bir türlü bağlantı kuramıyorum sebebi ne olabilir

merhaba

Fpg plc de com3 kaseti takılı olduğunda sadece plc de COM1 ayarlarını kontrol etmeniz yeterli olacaktır bunun dışında bu kasette ayarlanacak başka bir kısım bulunmamaktadır.

Panelde ki port ayarlarını yapar iken haberleşme ayarlarının plc tarafı ile aynı olduğundan, kablo bağlantılarınızın doğru olduğundan emin olun.

RS485 i haberleşmesini modbus olarak değilde panasonic driver i nı kullanarak yapıyor iseniz Parity tipini Odd olarak değil Even olarak ayarlayınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri