trafo yangın

Bakımı yapılan trafodan sızan yag bı sekılde tutusmuş, sızde kumnla söndurdum dıyorsunuz zaten. Yangın trafo üzerınde olsa söndurmenız mümkun olmazdı,
Her sye ragmen sızdırmazlık ve yalıtkanlık tesı yaptırılmasında fayda var.
sn @zeybek yangın derken tümüyle trafo tutuşmadı şöle diyeyim 2-3 çakmağın alevini birleştiğimizi düşünelim nasıl diyeyim mum alevi büyüklüğünde zaten sorun da burda gelen yetkililer de aynı şeyi dedi. Ben şimdi onların anlamamakta ısrar ettiğini az çok anlayabiliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kabalık olsun diye söylemedim ama anlattığın olayları bir araya getirmek reel olarak imkansız , hadi diyelim yağ sızdı , bu yağ nasıl alev alacak , hadi diyelim nüveden kazana darbe kısa devre akımıyla yağ tutuştu , sonra bu trafo nasıl güle oynaya çalışacak , ortada mantık dahilinde bir yangın olayı yok....
bu yağ nasıl alev alacak evet haklısın ben de bunu merak ediyorum.
Etrafta kimseyi de göremedim hani manyagin biri sigara izmariti attı desem.
İlk kum serpmemde zorlanmadan söndürdüm.
görevliler illaki selfie çekerek göstermemi bekliyorlar herhalde.
Hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaşmışım insanin aklına o an telaştan kamera mı gelir.
Şimdilik sadece orasının kum toprak karışımı trafodaki izini çektim.
Bir de dışarda hafif sağanak yağış vardı öyle kuru kum değil çamurumsu trafoda yapışıp kaldı.

mesafeden tam emin değilim yaklaşık 70-80m ilerden farkettim güneş daha tam doğmamıştı ilkönce çılgının biri trafo odasında sigara içiyor sandım ancak yaklaştığımda kapı kilitliydi içerde kimse yoktu.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri