çevre aydınlatma sigorta sorunu

Öyle kapsamli bir tesisat degil müteahhit işi bilirsiniz iste duvarda dizili 9 lamba duvar dibinden giden bir hat her lamba dibinden ek alınmış hepsi paralel. Isin ilginc olani resimde isaretledim. En ustteki turuncu sigorta lambanin ama alttaki 3 faz sigortalari neden atiyor o garibime gitti. Faz cakismasi filan mi var panoda anlamadim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öyle kapsamli bir tesisat degil müteahhit işi bilirsiniz iste duvarda dizili 9 lamba duvar dibinden giden bir hat her lamba dibinden ek alınmış hepsi paralel. Isin ilginc olani resimde isaretledim. En ustteki turuncu sigorta lambanin ama alttaki 3 faz sigortalari neden atiyor o garibime gitti. Faz cakismasi filan mi var panoda anlamadim
çok emin olmak istiyorsan lambalara giden uçları kontaktörden ayır öyle enerji ver. düşük bi ihtimal ama atarsa dediğin gibidir. daha sonrada ilk drekten ayırabilirsin en azından oraya kadar bir sorun olup olmadığından emin olursun. kontaktörden uçları ayırdığında ölçü aletiyle kabloda kısadevre kontroluda yapabilirsin yöntem çok yeterki bulmak iste tabiikide önce dikkatli ol. slm

çok emin olmak istiyorsan lambalara giden uçları kontaktörden ayır öyle enerji ver. düşük bi ihtimal ama atarsa dediğin gibidir. daha sonrada ilk drekten ayırabilirsin en azından oraya kadar bir sorun olup olmadığından emin olursun. kontaktörden uçları ayırdığında ölçü aletiyle kabloda kısadevre kontroluda yapabilirsin yöntem çok yeterki bulmak iste tabiikide önce dikkatli ol. slm
Birkac yorum farkli yontemlerle olsa da ayni seyi yapmayi tavsiye ediyor. Arizanin yerini tesbit etmek. Neden oluyor diye sorgulayinca onlarca sebeo cikabilir ama nereden oluyor sorusunu cozmke daha kolay ve nereden oldugunu tesbit edince nedeni bulmak da kolaylasiyor. Nereden oldugunun nasıl bulunacagibile ilgili bir kac ornek yorumlarda mevcut. Onun haricinde daha farkli yollarla da tesbit edilebilir tabiki. Gerisi senin yontemine kalmis.

Arızayı bulduk süper işçilik çıktı arızanın sebebi. Kablo ekleri bantlanmış ve öylece toprağa gömülmüş. Çamurdan çıkardık kavruk kabloları rahatladik.

Kablo eklerini yenileyip 10-15 cm. Borunun icine koyup boruyu mastik ile doldurduk umarım sorun olmaz.

Arızayı panoda arama arıza tamamen sahada kablolarında

Forum istatistikleri

Konular
129,162
Kullanıcılar
451,508
Son üye
Düz_Tornavida

Yeni konular

Geri