önerebileceginiz plc projesi...

plc programlamaya ve modbus'a hakimsen bilğisayar ve plc ortaklaşa bir şeyler yapmak istersen fikir çok;

staj yaptığın yerde sana kontrol etmesi en kolay makineyi ele al:

kontrol sistemini plc ile yap modbus ile bilğisayara veri göndererek
veri tabanı oluştur makine şu saatte çalıştı şu satte durdu şu kadar parça üretti vb çoğaltılabilir....

sen biliyormusun dersen hayır ama benzer bir proje için bende öğrenmeye çalışıyorum.

saygılarımla.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sagolasın usta ama bu modbus olayına yabancıyım yoksa dedıgın olay gercekten guzel
arkadaslar bu modbusla ilgili dökumanı olan varsa ustatlarım paylaşabilirmi acaba
emekleklerınız ıcın cok tesekkur ederım ...

Ne marka bir PLC kullanacağın belli mi?

Şu ana kadar yapmış olduğun staj süresi içerisindeki gözlemlerine dayalı olarak görev yaptığın işletme, tesis veya nasıl bir yer ise oranın işine yarayabilecek bir proje olursa senin açından daha iyi olur sanırım. Çünkü işlerine yarayan bir şey olursa daha fazla akıllarında kalır.

bence de en mantıklısı

üstat tübitakta araştırma üzerine olmalı yani indiksiyon olayını kaç kişi biliyor bence cazip bi proje olur ama baya kafa yorup zaman ve para harcamak lazım yeteri kadar igbt ziyan edip tecrübe kazanılınca ortaya etkileyici bişi çıkar bence forumda indiksiyonu bilen 10 kişiyi geçmez ama bırak balığı balık tutmayı sorduğunuz soruları savuşturuyorlar genelde malum ticari çıkarlar haklılar ama hakkını yemeyeyim bir üyemiz bana şema bile gönderdi maddi sıkıntılardan bişi yapamadım

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri